تاریخ انتشار: ۲۰ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] در پی افت قیمتهای گاز، سود سه ماه نخست شرکت روسی گازپروم ۵,٢ درصد کاهش یافت. به گزارش ایسکانیوز و به نقل از شبکه خبری بلومبرگ، شرکت روسی گازپروم که بزرگترین تولید کننده گاز در جهان است اعلام کرد که در پی افت قیمت این سوخت پاک و افزایش هزینه های این شرکت، سود […]

[ad_1]

در پی افت قیمتهای گاز، سود سه ماه نخست شرکت روسی گازپروم ۵,٢ درصد کاهش یافت.

به گزارش ایسکانیوز و به نقل از شبکه خبری بلومبرگ، شرکت روسی گازپروم که بزرگترین تولید کننده گاز در جهان است اعلام کرد که در پی افت قیمت این سوخت پاک و افزایش هزینه های این شرکت، سود سه ماه نخست این شرکت ۵,٢ درصد کاهش یافت.

سود خالص این شرکت در سه ماه نخست سال جاری میلادی به ٣۶٢ میلیارد روبل روسیه (پنج میلیارد و ۶٠٠ میلیون دلار) کاهش یافت. این میزان سال گذشته ٣٨٢ میلیارد روبل بوده است؛ اگرچه درآمد این شرکت ۵,۴ درصد افزایش یافت و به رقم یک تریلیون و ٧۴٠ میلیارد روبل رسید.

با توجه به این که افت قیمتهای نفت همچنان ادامه دارد، گازپروم نیز با کاهش قیمت گاز صادراتی خود دست و پنجه نرم می کند.

طبق آمار رسیده از اداره گمرک روسیه، میانگین قیمت گاز صادراتی این شرکت در ماه ژوئن به کمترین میزان از سال ٢٠٠٧ میلادی رسید.

دولت این کشور در ماه ژوئیه برآورد کرد با توجه به این که تقاضای گاز در روسیه و اوکراین در حال کاهش است، گازپروم ممکن است تصمیم بگیرد تولید گاز خود را برای سال جاری میلادی به پایین ترین میزان برساند.

۶۰۷/۶۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس