تاریخ انتشار: ۲۰ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] با توجه به افزایش نرخ تورم در سودان جنوبی، این کشور برای افزایش تولید نفت خود یک میلیارد و ٩٠٠ میلیون دلار وام از چین درخواست کرد. به گزارش ایسکانیوز و به نقل از شبکه خبری بلومبرگ، کشور جنگ زده سودان جنوبی که نرخ تورم آن در ماه گذشته متجاوز بر ۶۶٠ درصد شد، […]

[ad_1]

با توجه به افزایش نرخ تورم در سودان جنوبی، این کشور برای افزایش تولید نفت خود یک میلیارد و ٩٠٠ میلیون دلار وام از چین درخواست کرد.

به گزارش ایسکانیوز و به نقل از شبکه خبری بلومبرگ، کشور جنگ زده سودان جنوبی که نرخ تورم آن در ماه گذشته متجاوز بر ۶۶٠ درصد شد، اعلام کرد که به دنبال گرفتن یک میلیارد و ٩٠٠ میلیون دلار وام از چین است تا از این طریق حوزه های نفتی خود را توسعه دهد.

دنگ آلور کول، وزیر امور خارجه سودان جنوبی در دیدار خود از چین، از این کشور درخواست کمک مالی کرد و به گفته میون ماکول آریک، سخنگوی رسمی این وزارتخانه در روز سه شنبه (١٩ مرداد ماه) بانک “صادارت-واردات چین” در حال رسیدگی به این درخواست است.

سودان جنوبی به واسطه میدانهای نفتی در صحرای آفریقا دارنده عنوان سومین دارنده ذخایر بزرگ نفت خام جهان است، اما تولید این میدانها به دلیل جنگ و درگیریهای دسامبر ٢٠١٣ میلادی، به ١٢٠ هزار بشکه در روز رسید.

آریک گفت: فعالیت این حوزه های نفتی باید افزایش یابد.

در درگیریهای سودان جنوبی ده ها هزار نفر جان باختند و این مسئله هزینه های زیادی به گردن اقتصاد این کشور انداخت.

اداره ملی آمار این کشور اعلام کرد که تورم سالانه این کشوردر ماه ژوئیه به ۶۶١,٣ درصد رسید که بیشتر به دلیل افزایش قیمت مواد غذایی و مشروبات غیر الکلی بود.

۶۰۷ /۶۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس