تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] سخنگوی وزارت بهداشت سوانح و حوادث را از عوامل اصلی سال‌های از دست رفته عمر ایرانیان اعلام کرد. به گزارش ایسنا، دکتر ایرج حریرچی در بیست و چهارمین کنگره انجمن جراحان ارتوپدی ایران، با بیان اینکه حوادث و سوانح دومین عامل مرگ و میر در ایران است، اظهار کرد:  سوانح و حوادث از عوامل […]

[ad_1]

سخنگوی وزارت بهداشت سوانح و حوادث را از عوامل اصلی سال‌های از دست رفته عمر ایرانیان اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، دکتر ایرج حریرچی در بیست و چهارمین کنگره انجمن جراحان ارتوپدی ایران، با بیان اینکه حوادث و سوانح دومین عامل مرگ و میر در ایران است، اظهار کرد:  سوانح و حوادث از عوامل اصلی سال‌های از دست رفته عمر شناخته شده است.  پیگیری و پیشگیری از این عامل از وظایف وزارت بهداشت و سایر ارگان‌های دولتی است. پزشکان ارتوپدی، جراحان و پزشکانی که در زمینه تروما فعالیت می‌کنند نیز در این زمینه نقش کلیدی دارند.

سخنگوی وزارت بهداشت افزود: نتایج نظرسنجی‌هایی که طی ۳۰ سال اخیر انجام شده نشان می‌دهد پزشکی گروه دوم و سوم را از نظر مرجعیت مشاوره و تصمیم گیری از طرف مردم داشته است. بنابراین لازم است رابطه پزشک و بیمار ارتقا یابد.

حریرچی با تاکید براینکه روابط پزشک و بیمار نباید منفعل باشد، گفت: پزشکان نباید بگذارند افراد دیگری جایگاه آنها را تهدید کنند.  در اکثر کشورهای اروپایی رشته پزشکی جزو انتخاب ۱۰، ۱۲ و ۱۴ مردم است؛ یعنی بر خلاف کشور ما مردم علاقه بسیاری برای انتخاب این رشته ندارند. بنابراین جامعه پزشکی کشور ما که جزو سرمایه‌های این کشور هستند، می‌توانند جایگاه خود را با درایت و تیزهوشی تعریف کنند.  بیش از ۴۰ نفر از روسای بیمارستان‌های کشور از جراحان ارتوپد هستند که کمک‌های بسیار خوبی برای اجرای طرح تحول سلامت کردند.

بنا بر اعلام روابط عمومی بیست و چهارمین کنگره انجمن جراحان ارتوپدی ایران، این برنامه تا ۹ مهر در مرکز همایش‌های رایزن در حال برگزاری است.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس