تاریخ انتشار: ۱۶ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] یک طوفان عظیم که به سوی سواحل غربی مکزیک پیش می‌رود قبل از رسیدن به ایالت “باخا کالیفرنیا” تبدیل به یک طوفان فوق استوایی شده است. به گزارش ایسنا، طوفان فوق استوایی (هاریکین) “نیوتن” با بادهایی به سرعت ۱۲۰ کیلومتر در ساعت در جهت شمال غربی به سوی دماغه جنوبی شبه جزیره “باخا کالیفرنیا” […]

[ad_1]

یک طوفان عظیم که به سوی سواحل غربی مکزیک پیش می‌رود قبل از رسیدن به ایالت “باخا کالیفرنیا” تبدیل به یک طوفان فوق استوایی شده است.

به گزارش ایسنا، طوفان فوق استوایی (هاریکین) “نیوتن” با بادهایی به سرعت ۱۲۰ کیلومتر در ساعت در جهت شمال غربی به سوی دماغه جنوبی شبه جزیره “باخا کالیفرنیا” که یک منطقه سیاحتی-توریستی است حرکت می‌کند.

مرکز ملی هاریکین آمریکا گفت که طوفان نیوتن می‌تواند باعث سیل‌های ناگهانی شود. این سازمان همچنین هشدار داد که عملیات آمادگی برای محافظت از مردم و اموال باید به سرعت کامل شود.

همین سیستم آب و هوایی در روزهای شنبه و یکشنبه ایالت “گوئررو” را درنوردیده بود. باران‌های سیل‌آسا که از روز شنبه شروع شد باعث بیش از ۳۰ مورد رانش گل و لای در آن ایالت شد و بسیاری از جاده‌ها را بست.

به گزارش بی‌بی‌سی، در مرکز سیاحتی آکاپولکو، سیل و رانش زمین ده‌ها خانه و مدرسه را خراب کرد و حدود ۲۰۰ نفر طی عملیاتی از یک مجتمع مسکونی نجات یافتند.

نیوتن روز دوشنبه بر فراز اقیانوس آرام قوت گرفت و به همین دلیل به ساکنان سواحل غربی مکزیک در مورد خطرات طوفان هشدار داده شده است. این منطقه توریست‌های زیادی را به خصوص از آمریکا جذب می‌کند.

پیش‌تر در پایان هفته، طوفان فوق استوایی “هرمین” ایالت فلوریدا در جنوب شرقی آمریکا را درنوردیده بود اما شدت آن بعدا هنگام حرکت در کنار ساحل شرقی آمریکا افت کرد.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس