تاریخ انتشار: ۲۷ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] سوآپ نفت خام به میزان روزانه ١٢٠ هزار بشکه بزودی از سرگرفته می‌شود و در مراحل بعدی به ۵۰۰ هزار و ۱٫۵ میلیون بشکه در روز می رسد. به گزارش اقتصادنیوز، با وجود تجربه انجام سوآپ نفت خام در ایران اما یکی از اقدامات پرحاشیه در دوران فعالیت دولت سابق توقف سوآپ نفت […]

[ad_1]


سوآپ نفت خام به میزان روزانه ١٢٠ هزار بشکه بزودی از سرگرفته می‌شود و در مراحل بعدی به ۵۰۰ هزار و ۱٫۵ میلیون بشکه در روز می رسد.

به گزارش اقتصادنیوز، با وجود تجربه انجام سوآپ نفت خام در ایران اما یکی از اقدامات پرحاشیه در دوران فعالیت دولت سابق توقف سوآپ نفت خام بوده است. با این حال در دولت یازدهم نگاه به سوآپ نفت خام متفاوت از دولت سابق بود و امروز نیز اعلام شده که سوآپ نفت خام از سر گرفته می‌‌شود.

در این مورد رئیس پایانه نفتی شمال اعلام کرده که سوآپ نفت خام به میزان روزانه ١٢٠ هزار بشکه بزودی از سرگرفته می‌شود و در مراحل بعدی به ۵۰۰ هزار و ۱٫۵ میلیون بشکه در روز می رسد.

آن طور که شانا گزارش داده، رئیس پایانه نفتی شمال با بیان این که هم اکنون ظرفیت سوآپ روزانه ١٢٠ هزار بشکه نفت خام در این پایانه وجود دارد، گفت: تمامی زیرساخت‌های لازم برای از سرگیری مجدد سوآپ فراهم است. از ماه‌های گذشته دستور آمادگی پایانه نفتی شمال برای از سرگیری سوآپ از سوی شرکت ملی نفت ایران داده شد و در این مسیر اقدام‌های لازم برای این مهم صورت گرفت.

حمیدرضا شاهدوست با بیان این که پایانه نفتی شمال ماموریت انجام عملیات سوآپ نفت خام کشور را عهده دار است، یادآور شد: در این مجموعه، نفت کشورهای حوزه خزر را بر اساس قراردادی دریافت می کردیم و بعد از ذخیره سازی در مخازن به پالایشگاههای تهران، تبریز و … منتقل می شد و در ازای آن، این میزان در پایانه خارک به مشتریان تحویل داده می شد.

رئیس پایانه نفتی شمال با اشاره به این که به منظور افزایش ظرفیت سوآپ نفت خام حوضچه فراگیر تعریف شده است که هم اکنون فاز اول آن از پیشرفت ٩٠ درصدی برخوردار است، خاطرنشان کرد: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته قرار است در این حوضچه ١۴ پست (اسکله جدید) ایجاد شود.

این مدیر شرکت پایانه های نفتی، از پایانه نفتی شمال به عنوان یکی از پیشرفته ترین ترمینال‌های دنیا یاد کرد که به گفته وی در حوزه خزر بی‌نظیر است.

[ad_2]

منبع:اقتصادنیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس