تاریخ انتشار: ۳۱ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] بررسی‌ها نشان می‌دهد که کودکان پناهنده در ایتالیا مورد سوء‌استفاده، اخاذی و آزار جنسی قرار می‌گیرند. به گزارش ایسنا، موسسات خیریه حمایت از کودکان اعلام کردند: همچنانکه تعداد کودکان پناهنده بدون همراه و سرپرست در سواحل اروپا به بالاترین آمار رسیده، مشاهده می‌شود که این کودکان در ایتالیا در معرض سوءاستفاده و آزار جنسی […]

[ad_1]

بررسی‌ها نشان می‌دهد که کودکان پناهنده در ایتالیا مورد سوء‌استفاده، اخاذی و آزار جنسی قرار می‌گیرند.

به گزارش ایسنا، موسسات خیریه حمایت از کودکان اعلام کردند: همچنانکه تعداد کودکان پناهنده بدون همراه و سرپرست در سواحل اروپا به بالاترین آمار رسیده، مشاهده می‌شود که این کودکان در ایتالیا در معرض سوءاستفاده و آزار جنسی قرار می‌گیرند.

موسسات خیریه حمایت از کودکان پیش از این نسبت به اذیت و آزار کودکان توسط قاچاقچیان و مجبور کردن دختران به اقدامات غیراخلاقی در ازای بدهی‌هایشان هشدار داده بودند اما پناهندگان نوجوان در سیسیل نیز اظهار داشته‌اند که توسط مردان محلی اذیت و آزار می‌شوند.

به گفته این نوجوانان، مردان ایتالیایی با خرید مواد غذایی و همچنین با پیشنهاد محلی برای استراحت، آنان را فریب داده و سپس این نوجوانان را به خانه‌شان برده و مورد تعرض و سوء استفاده قرار می‌دهند.

طی سال جاری میلادی (۲۰۱۶) حدود ۱۰۲ هزار پناهنده از طریق دریا خود را به ایتالیا رسانده و ۱۵ درصد آنان کودکانی هستند که بدون همراه وارد این کشور شده‌اند.

به گزارش روزنامه ایندیپندنت، بیشترین این نوجوانان پناهنده با کمک قایق‌های امداد و نجات از دریای مدیترانه نجات پیدا کرده و به سیسیل منتقل شده و به مراکز محلی پذیرش پناهندگان فرستاده شده‌اند. اما بسیاری از آنان برای سفر به شهرهای دیگر، این مراکز را ترک کرده و دچار مشکلات دیگری شده‌اند.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس