تاریخ انتشار: ۱۷ ارد ۱۳۹۵

مشهد – ایرنا – مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان رضوی از رسیدگی به سه پرونده قاچاق سوخت در استان خبر داد که در مجموع منجر به صدور محکومیت ۱۰۹ میلیارد و ۱۵۵ میلیون ریالی شده است.

‌‌‌‌‌“گذارنیوز” :
حمیدرضا کریم روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: در یک پرونده که طی سال گذشته به این اداره کل ارجاع شده بود یک شرکت اقدام به قاچاق سوخت به میزان یک میلیون و ۴۶۹ هزار و ۶۵۰ لیتر کرده بود که به آن رسیدگی شد.
وی گفت: بر این اساس این شرکت محکوم به پرداخت ۷۱ میلیارد و ۶۵۷ میلیون و ۹۴ هزار ریال جریمه شد که این رای به شعبه تجدید نظر هم ارسال شده و قطعی و اجرایی شده است.
وی عنوان کرد: شرکت دیگری نیز هفت میلیون و ۳۹۰ هزار و ۲۱۸ لیتر سوخت قاچاق داشته که پرونده آن بررسی و رای به پرداخت ۱۶ میلیارد و ۷۶۸ میلیون و ۱۶۵ هزار ریال جریمه این شرکت صادر شده است.
وی دیگر پرونده قاچاق سوخت مربوط به شرکتی دانست که ۶۰۴ هزار و ۷۳۸ لیتر فرآوره های قاچاق از آن کشف شده و مجموع محکومیت پرونده قاچاق این شرکت هم ۲۰ میلیارد و ۷۳۰ میلیون و ۳۵۴ هزار ریال بوه است.
این در حالی است که بر اساس آمارها با توجه به طرح های عرضه و فروش رسمی فرآورده های نفتی به افغانستان از طریق اتحادیه تعاونی های مرزنشینان خراسان رضوی و نیز شرکت نفت، میزان قاچاق بیش از ۵۰ درصد در استان کاهش دارد.
کریم با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در مبارزه با قاچاق و شعار سال، گفت: در این راستا، راهبرد و رویکرد سازمان برای تحقق این شعار، ارائه طرح های جدیدی در مبارز با قاچاق است.
وی گفت: بدین منظور برای نخستین بار در کشور طرحی نو در قالب اختصاص یک روز کاری مدیرکل تعزیرات استان در هفته به بازدیدهای محسوس و نامحسوس از مراکز تولیدی و کارخانجات مواد غذایی و شرکت در گشت های سیار تلفیقی با سایر مدیران در دفاع از حقوق شهروندی قرار گرفته است.
کریم اظهار کرد: تمرکز شعب سیار در بحث گشت های مشترک و مستمر با سایر دستگاههای نظارتی در امور قاچاق کالا و ارز و تخلفات حوزه بهداشت و درمان، دارو و کالا و خدمات از دیگر اقدامات این حوزه است.
وی توجه هر چه بیشتر به عواملی چون سرعت رسیدگی و وصول جرایم سنگین بویژه پرونده های قاچاق سازمان یافته را از دیگر مباحث مورد توجه این اداره کل برشمرد.
۵۱۳۲/۱۹۰۶

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس