تاریخ انتشار: ۳۱ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] مدیر کل راه و شهرسازی فارس با استناد به نظرات کارشناسی ارائه شده به کمیسیون‌های ایمنی وزارت راه، عمران مجلس و امنیت ملی تاثیر راه بر وقوع حادثه واژگونی اتوبوس سربازان را صفر در صد دانست. به گزارش ایسنا، خداداد مقبدی عصر یکشنبه ۳۱ مرداد در یک نشست خبری گفت:‌ پس از وقوع حادثه […]

[ad_1]

مدیر کل راه و شهرسازی فارس با استناد به نظرات کارشناسی ارائه شده به کمیسیون‌های ایمنی وزارت راه، عمران مجلس و امنیت ملی تاثیر راه بر وقوع حادثه واژگونی اتوبوس سربازان را صفر در صد دانست.

به گزارش ایسنا، خداداد مقبدی عصر یکشنبه ۳۱ مرداد در یک نشست خبری گفت:‌ پس از وقوع حادثه واژگونی اتوبوس سربازان در محور نی‌ریز به شیراز کمیسیون ایمنی وزارت راه با حضور نمایندگانی از تمام وزارت‌خانه‌ها و قوای سه گانه کشور تشکیل جلسه داد و گروهی سه نفره را برای کارشناسی موضوع مشخص کرد.

وی گفت: این گروه شامل دو استاد دانشگاه و یک نماینده از وزارت راه بود که با حضور در محل حادثه و بررسی تمام ابعاد در گزارش خود درصد تقصیر ایمنی راه را صفر اعلام کرده است.

مقبدی گفت:‌ این گزارش در جلسه کمیسیون ایمنی راه، کمیسیون عمران مجلس و کمیسیون امنیت ملی ارائه شد.

مدیر کل راه و شهرسازی فارس گفت:‌ در جاده نی‌ریز به شیراز و نقطه وقوع حادثه جاده سه لاین دارد که شامل دو لاین به سمت شیراز و یک لاین به سمت نی‌ریز است. از طرفی گارد ریل مناسب در محل نصب و از ۴۰۰ متری نقطه وقوع حادثه علائم هشداردهنده و تعیین کننده حداکثر سرعت مجاز نصب شده است.

وی اضافه کرد:‌ علاوه بر این علائم شیارهای لرزاننده به عنوان هشدار برای رانندگان نیز در مسیر تعبیه شده بود و گاردریل نصب شده، در اولین برخورد اتوبوس خودروی مذکور را ۲۶ متر به مسیر اصلی بازگرداننده که به دلیل سرعت بالا و ناتوانی راننده در کنترل وسیله اتوبوس مجدد به سمت گارد ریل منحرف و پس از عبور از مانع به دره سقوط کرده است.

مقبدی تصریح کرد: از نگاه پلیس و دستگاه قضایی ایمنی راه، ۲۵ درصد در وقوع حادثه موثر اعلام شده است. رأی اولیه دادگاه نیز بر این موضوع اشاره دارد. لذا ما به استناد گزارش کارشناسان و مدارک موجود لایحه‌ای را برای اعتراض به رای صادره آماده کرده و در موقع لازم به دادگاه ارائه خواهیم کرد.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس