تاریخ انتشار: ۲۰ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] پس از رشد اخیر قیمت فولاد که موجب صعود قیمت سنگ‌آهن به بالاترین سطح خود از سال ۲۰۱۴ شد، قیمت سنگ‌آهن و فولاد در معاملات آتی چین در روز چهارشنبه کاهش یافت. به گزارش اقتصادنیوز به نقل از رویترز، تقاضای خوب فولاد در چین، بزرگترین مصرف‌کننده دنیا، موجب شده تا قیمت سنگ‌آهن افزایش […]

[ad_1]


پس از رشد اخیر قیمت فولاد که موجب صعود قیمت سنگ‌آهن به بالاترین سطح خود از سال ۲۰۱۴ شد، قیمت سنگ‌آهن و فولاد در معاملات آتی چین در روز چهارشنبه کاهش یافت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از رویترز، تقاضای خوب فولاد در چین، بزرگترین مصرف‌کننده دنیا، موجب شده تا قیمت سنگ‌آهن افزایش یافته و تحلیلگران نسبت به چشم‌انداز مصرف در آینده خوش‌بین باشند.

لی مک‌میلان، تحلیلگر شرکت کلارکسون پلاتو، به دنبال بازدید از دو استان چین که مصرف‌کنندگان پایین‌دستی فولاد بسیاری دارند، اعلام کرد:‌ «ما نسبت به تقاضای فولاد در آینده بسیار خوش‌بین هستیم چرا که اکثر کارخانه‌هایی که ما از آنها بازدید کردیم احتمالا رشد تقاضایی بیشتر از سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ خواهند داشت.»

 

هر تن میلگرد در بورس آتی شانگهای با افتی ۰٫۴ درصدی ۲۵۸۲ یوآن (۳۸۹ دلار) معامله شد. این قرارداد با رسیدن به سطح ۲۶۲۸ یوآنی در روز سه‌شنبه بالاترین سطح خود از ۲۶ آوریل را به ثبت رسانده بود.
در بورس کالای دالیان نیز قیمت هر تن سنگ‌آهن  به ۴۹۷ یوآن رسید. روز گذشته این قراردادها ارزشی معادل ۵۱۱ یوآن داشت که بالاترین قیمت سنگ‌آهن از آگوست ۲۰۱۴ به شمار می‌رود.
رشد قیمت سنگ‌آهن در معاملات آتی باعث شده تا قیمت محموله‌های سنگ‌آهن در بنادر چین نیز افزایش یابد به طوری که در این هفته هر تن سنگ آهن با رشدی ۲۸ درصدی نسبت به اوایل ژوئن بالای ۶۱ دلار معامله شد.
برخی تحلیلگران با استناد به عرضه مازاد از سوی تولیدکنندگان برزیل و استرالیا در خصوص سنگ‌آهن همچنان دیدگاهی نزولی دارند.

بر اساس آمار TSI هر تن سنگ‌آهن برای تحویل فوری به بندر تیانجین چین با رشدی ۰٫۸ درصدی در روز دوشنبه ۶۱ دلار و ۴۰ سنت معامه شد. به دلیل تعطیلات عمومی در سنگاپور، TSI در روز سه‌شنبه گزارش ارزیابی قیمت خود را منتشر نکرد.

[ad_2]

منبع:اقتصادنیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس