تاریخ انتشار: ۱۰ اسف ۱۳۹۴

رسانه های دلواپس که از اعلام نتایج انتخابات به خصوص در تهران به شدت عصبانی هستند و با اتخاذ رویکرد مخرب تازه ای قصد دارند تا با ایجاد شکاف میان تهرانی ها و ایرانیان مقیم سایر شهرهای و شهرستان های کشور با ایجاد فضای دو قطبی و گل آلود کردن آب منافع سیاسی خود را بهره برداری کنند

به گزارش “گذارنیوز”  رسانه های دلواپس که از اعلام نتایج انتخابات به خصوص در تهران به شدت عصبانی هستند و با اتخاذ رویکرد مخرب تازه ای قصد دارند تا با ایجاد شکاف میان تهرانی ها و ایرانیان مقیم سایر شهرهای و شهرستان های کشور با ایجاد فضای دو قطبی و گل آلود کردن آب منافع سیاسی خود را بهره برداری کنند. این سناریو پس از آن استارت زده شده که سناریوی احمدی نژاد در انتخابات پیشین برای ایجاد دو قطبی طرفداران و مخالفان آبت الله هاشمی نه تنها به تخریب وجهه آیت الله هاشمی نیانجامید بلکه کار را به جایی رساند که او اکنون در آخرین نتایج اعلام شده درباره انتخابات مجلس خبرگان صدرنشین است.
به گزارش خرداد، روزنامه دلواپس “وطن امروز” که مدیر مسئولش شکست سنگینی را در انتخابات اخیر به عنوان نامزد اصولگرایان متحمل شد با انتشار مطلبی تحت عنوان “توهین به شهرستانی ها” ضمن نپذیرفتن ناکامی اصولگرایان و فرار به جلو می نویسد:” به گزارش «وطن امروز» نتایج اولیه در روز شنبه حاکی از پیروزی قاطع اصولگرایان بود به گونه‌ای که در روز شنبه و پس از شمارش آرا، ۶۰ درصد راه‌یافتگان به مجلس شورای اسلامی را نمایندگان اصولگرا و لیست ائتلاف بزرگ اصولگرایان تشکیل می‌داد. این روند موفقیت، دیروز نیز ادامه یافت و نتایج تکمیلی حاکی از پیروزی قطعی لیست ائتلاف اصولگرایان در انتخابات مجلس و نیز لیست جامعتین در انتخابات خبرگان بوده است”. این روزنامه در ادامه می افزاید:” در یک حوزه انتخابیه مانند تهران، هر ۳۰ نماینده منتخب از لیست مورد حمایت ائتلاف هاشمی، دولت، لاریجانی و اصلاحات باشند. اما در کلانشهر دیگر یعنی مشهد، مردم این شهر هر ۵ نماینده خود را از لیست اصولگرایان انتخاب کردند. این رفتار متفاوت در برخی استان‌های دیگر نیز مشاهده شد”.
وطن امروز برای تحریک شهرستانی ها مدعی می شود:” هاشمی‌رفسنجانی زبان به توهین به مردم ایران گشود. حسین مرعشی، از اعضای ارشد حزب کارگزاران و از نزدیکان خانواده هاشمی‌رفسنجانی روز گذشته و پس از قطعی شدن شکست جریان ائتلاف هاشمی، دولت، اصلاحات و لاریجانی در سراسر کشور، مردم شهرستان‌ها را عقب‌مانده سیاسی دانست. او همچنین مردم تهران – که به لیست مجلس ائتلاف هاشمی رأی دادند- را در حوزه سیاسی توسعه‌یافته دانست! عضو خاندان هاشمی به خبرگزاری ایسنا گفت: اکنون می‌توان شاخص توسعه سیاسی ایران در تهران را ۱۰۰، در مراکز استان‌ها ۵۰ و در شهرستان‌ها ۳۰ در نظر گرفت. ظرف ۱۰ سال آینده توسعه‌یافتگی سیاسی به سراسر ایران سرایت می‌کند و مردم می‌آموزند به جای تکیه بر شناخت خود به سمت انتخاب بسته‌های سیاسی پیش بروند”.
روزنامه “جوان” وابسته به سپاه نیز در گزارشی تحت عنوان “۵۵ درصد اصولگرا ۲۹ درصد اصلاح طلب” ضمن تکرار مسائل مطرح شده در رسانه های محافظه کاران نتایج را به گونه ای نشان می دهد که گویی اصولگرایان برد بزرگی داشته اند. این روزنامه می نویسد:” طبق آخرین اخباری که از ستاد انتخابات وزارت کشور اعلام شده است، همچنان اکثریت در مجلس شورای اسلامی در رقابت با اصلاح‌طلبان در اختیار اصولگرایان قرار دارد و آرای اصولگرایان در شهرستان‌های مختلف در صدر قرار دارد”. این روزنامه هم چنین با حمایت از اصولگرایان به عنوان یک جناح سیاسی خاص می نویسد:”اصولگرایی قدرت خود را در اقتدار نظام جست و جو می کند”.
روزنامه کیهان به مدیر مسئولی شریعتمداری نیز در راستای اجرای سناریوی تقابل تهرانی – شهرستانی می نویسد:” دیروز، روزنامه‌های زنجیره‌ای و سایت‌های داخلی و خارجی حامی جریان مورد اشاره، در اقدامی هماهنگ صفحات اول خود را با تیترهای درشت به پیروزی این جریان در انتخابات هفتم اسفند اختصاص داده بودند و از کنار این واقعیت غیرقابل انکار عبور کرده بودند، که «ایران فقط تهران نیست» و مجلس دهم با حضور همه نمایندگان تشکیل می‌شود و نه فقط نمایندگان تهران. گفتنی است در انتخابات ریاست‌جمهوری ۸۸ نیز عده‌ای از فتنه‌گران با استناد به رأی بیشتر در تهران، اصرار داشتند آن برتری رأی را به حساب کل کشور جا بزنند که… بگذریم” !

برچسب ها: برچسب‌ها, ,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس