تاریخ انتشار: ۰۴ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] به گزارش ایسنا، نورالله پاشا امروز پنجشنبه در اختتامیه همایش هم‌افزایی سازمان‌های مردم نهاد کشور در بیرجند، گفت: افرادی که در این دوره شرکت کردند دغدغه اجتماعی به ویژه در حوزه آسیب‌های اجتماعی و حاشیه‌نشینی را داشتند. پاشا با بیان اینکه شرکت‌کنندگان در این همایش با مفاهیم صحیح حاشیه‌نشینی آشنا شدند، تصریح کرد: معضلات […]

[ad_1]

به گزارش ایسنا، نورالله پاشا امروز پنجشنبه در اختتامیه همایش هم‌افزایی سازمان‌های مردم نهاد کشور در بیرجند، گفت: افرادی که در این دوره شرکت کردند دغدغه اجتماعی به ویژه در حوزه آسیب‌های اجتماعی و حاشیه‌نشینی را داشتند.

پاشا با بیان اینکه شرکت‌کنندگان در این همایش با مفاهیم صحیح حاشیه‌نشینی آشنا شدند، تصریح کرد: معضلات و آسیب‌های اجتماعی حد و مرزی ندارد و هر آسیب، آسیب دیگری را به وجود می‌آورد و سبب می‌شود به واسطه عدم آرامش، خانواده از هم پاشیده شود.

وی با اعلام رضایت خود از برگزاری این همایش، تصریح کرد: این مباحث باید به صورت عملی در جامعه هدف پیاده شود به این معنی که رسیدگی به آسیب‌های اجتماعی در استان‌های شرکت کننده پویا باشد.

رئیس گروه ارزیابی سازمان‌های مردم نهاد وزارت ورزش و جوانان افزود: طی دو ماه دیگر کارگاه شبکه‌سازی آسیب‌های اجتماعی برگزار می‌شود که امیدواریم بتوانیم این شبکه را به صورت کشوری معرفی کنیم.

پاشا ادامه داد: این شبکه‌ها باید از داخل سمن‌ها مدیریت شود و لازمه آن این است که اعضای فعال سمن‌ها مباحث و ایده‌های برخورد با آسیب‌های اجتماعی را تولید و بازتولید کنند.

وی بر تشکیل کارگروه تخصصی آسیب‌های اجتماعی در فضای مجازی تأکید کرد و ادامه داد: سازمان‌های مردم نهاد باید مباحث مربوط به ساختارها و ویژگی‌های سمن‌ها را به صورت دقیق و عمیق مطالعه کنند.

رئیس گروه ارزیابی سازمان‌های مردم نهاد وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه سمن‌ها باید کارآفرینی اجتماعی را فرا بگیرند، گفت: برای قوی بودن سمن‌ها هم از نظر فعالیت اقتصادی و هم از نظر اجتماعی باید تعداد مشارکت‌کننده در این سازمان‌ها افزایش یابد.

پاشا روش‌های جذب را ضعف بزرگ همه سازمان‌های مردم نهاد دانست و تصریح کرد: قدرت سمن‌ها تنها روی تعداد مشارکت‌کننده‌ها است.

وی با تأکید بر اینکه جامعه هدف سازمان‌های مردم نهاد باید روشن باشد، بیان داشت: برخی سازمان‌های مردم نهاد به هر فرد و جامعه‌ای کمک می‌کنند در حالی که تخصص در این صورت زیر سوال می‌رود.

رئیس گروه ارزیابی سازمان‌های مردم نهاد وزارت ورزش و جوانان گفت: فردی که مسؤولیت و مدیریت کمک به یک جامعه هدف را برعهده دارد نباید به فکر کسب درآمد اقتصادی از سازمان مردم نهاد خود باشد.

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس