تاریخ انتشار: ۰۹ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] تیم ملی والیبال ایران تنها تیم مسابقات المپیک ریو است که برای اولین بار در این رویداد بزرگ شرکت می کند و سایر تیم ها تجربه چندین دوره شرکت در المپیک را دارند. در بین تیم های والیبال حاضر در المپیک ریو فقط ایران است که اولین تجربه خود را پشت سر خواهد گذاشت […]

[ad_1]

تیم ملی والیبال ایران تنها تیم مسابقات المپیک ریو است که برای اولین بار در این رویداد بزرگ شرکت می کند و سایر تیم ها تجربه چندین دوره شرکت در المپیک را دارند.

در بین تیم های والیبال حاضر در المپیک ریو فقط ایران است که اولین تجربه خود را پشت سر خواهد گذاشت و برزیل در نقطه مقابل در تمامی دوران حضور داشته است.

به گزارش “ورزش سه”، تا یک هفته دیگر مسابقات والیبال المپیک ریو آغاز می شود و ایران در اولین دیدار باید رو در روی آرژانتین قرار بگیرد. اینکه ایران توانایی پیروزی مقابل چه تیم هایی را دارد مساله ای کاملا جداست اما موضوع مهم تمایز ایران نسبت به سایر تیم ها در کم تجربگی است.

تیم ملی والیبال ایران تنها تیم مسابقات المپیک ریو است که برای اولین بار در این رویداد بزرگ شرکت می کند و سایر تیم ها تجربه چندین دوره شرکت در المپیک را دارند. بعد از ایران که برای اولین بار بعد از ۵۲ سال المپیکی شد مکزیک هم در رده بندی کم تجربه ترین تیم ها دوم است چرا که آنها هم پس از سال ۴۸ سال حالا دومین تجربه المپیکی خود را پیش رو دارند. برزیل در تمامی دوران المپیک حضور داشته است و در صدر قرار دارد.

تعداد حضور تمام تیم های والیبال در المپیک:

آمریکا: ۱۱ بار

برزیل: ۱۴ بار

روسیه +شوروی سابق: ۱۲ بار

ایتالیا: ۱۱ بار

لهستان: ۹ بار

آرژانتین: ۷ بار

کوبا: ۷ بار

مصر: ۵ بار

فرانسه: ۴ بار

کانادا: ۴ بار

مکزیک: ۲ بار

[ad_2]

منبع:عصر ایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس