تاریخ انتشار: ۰۴ شهر ۱۳۹۴
معاون اسبق وزارت اقتصاد اعلام کرد:

بازار بورس در دو سال گذشته روند خوبی را دنبال نکرد و در این مدت ارزش دارایی‌های مردم در بورس ۵۰ میلیارد دلار کاهش یافت. به عبارت دیگر روزی که دولت یازدهم روی کار آمد ارزش بورس ۱۵۰ میلیارد دلار بود اما امروز به ۱۰۰ میلیارد دلار رسیده است.

گزارش گذارنیوز حیدر مستخدمین حسینی معاون اسبق بانک مرکزی و وزارت اقتصاد  ضمن اشاره به این کاهش ارزش، خاطرنشان کرد: در حوزه بازار سرمایه دخالت‌های مستقیم دولت اعتماد را کاهش داد. دولت از بدو ورود برای محصولاتی مثل خودرو، سیمان، لبنیات و خوراک پتروشیمی‌ها قیمت تعیین کرد. این کار باعث شد به مرور به محدود کردن خرید و فروش بینجامد. به طور مثال، برای نخستین بار از فروش سهم در بورس تهران جلوگیری کرد.

او اظهار کرد: این اقدامات سبب شد به تدریج بی‌اعتمادی در بازار سرمایه شکل بگیرد و امروز بازار از یک نااطمینانی رنج می‌برد.

مستخدمین حسینی با اشاره به اینکه یکی از وظایف اصلی دولت تامین مالی طرح‌ها و پروژه‌های بنگاه‌های اقتصادی است، توضیح داد: بنگاه‌ها هنوز تسهیلات مورد نیاز را از بانک‌ها دریافت می‌کنند و بازار سرمایه از این قاعده غقب مانده است.

او یادآورشد: تشکیل سرمایه ثابت از سرمایه‌گذاری‌ها نشات می‌گیرد و از انجام سرمایه‌گذاری تولید به جریان افتاده و رکود رخت برمی بندد. اما با توجه به انتظاری که از رشد اقتصادی در کشور داریمغ سرمایه‌گذاری ها در سطح بسیار پایینی است و ما را به اهدافمان در دستیابی به رشد اقتصادی نمی رساند.

برچسب ها: برچسب‌ها, ,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس