تاریخ انتشار: ۲۵ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] قیمت سنگ‌آهن در معاملات آتی چین در روز دوشنبه نزدیک به ۳ درصد کاهش یافت؛ این در حالی است قیمت فولاد پس از رشد سریع اخیر، عقب‌نشینی کرد. هر دو کالای اساسی به پایین‌ترین سطح یک هفته‌ اخیر خود رسیده‌اند. به گزارش اقتصادنیوز به نقل از رویترز، افت قیمت فولاد چین روی مواد […]

[ad_1]


قیمت سنگ‌آهن در معاملات آتی چین در روز دوشنبه نزدیک به ۳ درصد کاهش یافت؛ این در حالی است قیمت فولاد پس از رشد سریع اخیر، عقب‌نشینی کرد. هر دو کالای اساسی به پایین‌ترین سطح یک هفته‌ اخیر خود رسیده‌اند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از رویترز، افت قیمت فولاد چین روی مواد خام دیگر نظیر سنگ‌آهن و کُک تاثیر گذشته است. هر تن سنگ‌آهن در بورس کالای دالیان با افتی ۲٫۸ درصدی ۴۱۸٫۵۰ یوآن (۶۳دلار) معامله شد. 

در بورس آتی شانگهای نیز قیمت هر تن میلگرد با ۱٫۳ درصد کاهش به ۲۵۴۰ یوآن رسید. این قرارداد در اوایل امروز با ثبت قیمت ۲۵۰۵ یوآنی پایین‌ترین سطح خود را از ۵ آگوست تجربه کرده بود.

 

قیمت میلگرد در دهم آگوست با رسیدن به سطح ۲۶۳۹ دلاری به‌ ازای هر اونس، به بالاترین سطح ۳ ماه و نیم اخیر خود رسیده بود.

 

موسسه تحقیقاتی BMI، اعلام کرد: «زمانی که اثر مثبت محرک‌های اقتصادی در چین در ماه‌های آینده کمرنگ شود، تقاضا در بزرگترین مصرف‌کننده فولاد دنیا به سرعت تضعیف می‌شود.»
BMI در یادداشتی اعلام کرد: «ما انتظار داریم که رشد نیمه‌نخست تولید فولاد چین که ناشی از رشد قیمت بوده در آینده نزدیک هم ادامه داشته باشد،‌ این در حالی است که کاهش رشد تقاضای فولاد چین که از کندی فعالیت‌های ساخت‌وساز این کشور نشئت می‌گیرد در نهایت موجب عرضه مازاد در بازار شود.»
بازار جهانی فولاد در سال ۲۰۱۶ عرضه مازاد ۵٫۲ میلیون تنی را مشاهده خواهد کرد که نسبت به مازاد ۱۳٫۸ میلیون تنی سال گذشته بسیار کمتر خواهد بود.

فعالیت اقتصادی چین در ماه جولای آهسته شده و رشد سرمایه‌گذاری در این کشور به پایین‌ترین سطح هزاره سوم رسیده است. این در حالی است که دومین اقتصاد بزرگ دنیا درگیر بازسازی بخش‌های صنعتی قدیمی خود است.

[ad_2]

منبع:اقتصادنیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس