تاریخ انتشار: ۰۵ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] ‘وو دوک کوی’ معاون مرکز آموزش افسران نیروی هوایی ویتنام، گفت که این هواپیما ساخت چک متعلق به هنگ ۹۱۰ استان ‘فو ین’ بود.  یک فروند هواپیمای آموزشی نظامی ویتنام روز جمعه در شالیزار برنج در مرکز استان ‘فو ین’ سقوط کرد و دو نفر کشته شدند. به گزارش ایرنا، تارنمای ‘تان نین نیوز’ […]

[ad_1]

‘وو دوک کوی’ معاون مرکز آموزش افسران نیروی هوایی ویتنام، گفت که این هواپیما ساخت چک متعلق به هنگ ۹۱۰ استان ‘فو ین’ بود.

 یک فروند هواپیمای آموزشی نظامی ویتنام روز جمعه در شالیزار برنج در مرکز استان ‘فو ین’ سقوط کرد و دو نفر کشته شدند.

به گزارش ایرنا، تارنمای ‘تان نین نیوز’ ویتنام به نقل از یک افسر ارتش اعلام کرد این هواپیمای آموزشی نظامی چند دقیقه پس از برخاستن از باند فرودگاه در این استان سقوط کرد و دستکم یکی از خدمه و یک غیرنظامی بر روی زمین کشته شدند.

‘وو دوک کوی’ معاون مرکز آموزش افسران نیروی هوایی ویتنام، گفت که این هواپیما ساخت چک متعلق به هنگ ۹۱۰ استان ‘فو ین’ بود.

‘آئرو – ال – ۳۹ – آلباتروس’ هواپیمای آموزشی نسل دوم تولید یک شرکت کشور چک است که سال ۱۹۶۸ میلادی نخستین پرواز خود را انجام داد و سال ۱۹۷۱ وارد ارتش شد.

چند مدل این هواپیما می توانند به عنوان هواپیماهای جنگی نیز استفاده شوند.

به گفته شاهدان، این هواپیما پیش از ورود به شالیزار در یک بزرگراه سقوط کرد و دستکم یک نفر در جاده کشته شد و یک خدمه پرواز نیز جان سپرد.

خرداد ماه امسال نیز ویتنام شاهد سقوط دو فروند هواپیما بود. یک جنگنده ‘سوخو – ۳۰’ سری ‘ام.کا ۲’ در دریا سقوط کرد و ماهیگیرها یک خلبان آن را نجات دادند.

یک فروند هواپیمای گارد ساحلی ویتنام که در جستجو برای یافتن لاشه این سوخو و نجات یک خلبان دیگر آن بود نیز از صفحه رادارها ناپدید و سقوط کرد.

[ad_2]

منبع:عصرایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس