تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] پس از اینکه روز گذشته، اونس طلا بیشترین سقوط یکروزه خود را در یک ماه اخیر تجربه کرد،‌ در معاملات روز چهارشنبه هم طلا با افت قیمت به پایین‌ترین سطح یک هفته‌ای خود رسید. به گزارش گذارنیوز به نقل از رویترز، روز گذشته طلا با افتی یک درصدی، بیشترین کاهش قیمت خود را […]

[ad_1]


پس از اینکه روز گذشته، اونس طلا بیشترین سقوط یکروزه خود را در یک ماه اخیر تجربه کرد،‌ در معاملات روز چهارشنبه هم طلا با افت قیمت به پایین‌ترین سطح یک هفته‌ای خود رسید.

به گزارش گذارنیوز به نقل از رویترز، روز گذشته طلا با افتی یک درصدی، بیشترین کاهش قیمت خود را از ۳۰ آگوست تجربه کرده بود. این در حالی بود که سرمایه‌گذاران هیلاری کلینتون را برنده نخستین مناظره ریاست‌جمهوری آمریکا علیه دونالد ترامپ می‌دانند. موضوعی که باعث تقویت تقاضای دارایی‌های پرخطرتر نظیر سهام شد.
در معاملات امروز هر اونس طلا با افتی ۰٫۱ درصدی یکهزار و ۳۲۴ دلار و ۵۰ سنت معامله شد.
بارناباس گان،‌ تحلیلگر OCBC گفت: «تقاضا برای طلا به عنوان یک دارایی امن کاهش یافته است که به این دلیل بوده که هیلاری در مناظره ریاست‌جمهوری تقریبا بر ترامپ پیروز شده است. سقوط قیمت طلا نشان می‌دهد که ناظران بازار هیلاری را امن‌تر از ترامپ می‌دانند.»

بازارها کلینتون را به عنوان کاندیدای وضع موجود می‌دانند در حال که ریاست جمهوری ترامپ به معنای تغییر سیاست‌های خارجی، تجارت و اقتصاد داخلی آمریکا خواهد بود. 

جیمز استیل تحلیلگر HSBC در یادداشتی نوشت: « با توجه به شرایط فعلی ما فکر می‌کنیم که طلا ممکن است در آینده نزدیک به سطح ۱۳۱۰ دلاری برای هر اونس نزدیک‌تر شود.»
شاخص دلار که این واحد پولی را در برابر سبد شش ارز دیگر مورد سنجش قرار می‌دهد در روز چهارشنبه ۰٫۱۴ درصد رشد داشت. دلار قوی‌تر موجب گران‌تر شدن طلا برای دارندگان ارزهای دیگر می‌شود.
جیمز گاردینر با اشاره به اینکه احتمالا متوسط ۱۰۰ روزه قیمت اونس در حدود ۱۳۱۰ دلار می‌ماند گفت، طلا می‌تواند در روزهای آینده بیشتر از این نیز افت کند.
در روز سه‌شنبه، دارایی‌های SPDR، بزرگترین صندوق معاملاتی طلا با افتی ۰٫۲۲ درصدی به ۹۴۹٫۱۴ تن رسید.

در میان فلزات گرانبهای دیگر، نقره برای چهارمین جلسه متوالی با افت قیمت مواجه شد تا هر اونس از این فلز با افتی ۰٫۶ درصدی ۱۹ دلار و ۳ سنت معامله شود. هر اونس پلاتین با رشدی ۰٫۲ درصدی یکهزار و ۲۴ دلار و ۴۰ سنت دادوستد شد و قیمت هر اونس پالادیوم با ۰٫۴ درصد افزایش به ۷۰۰ دلار و ۶۰ سنت رسید.

[ad_2]

منبع:گذارنیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس