تاریخ انتشار: ۱۵ شهر ۱۳۹۵

[ad_1]   ‘نیکلاس هاپتون’ روز دوشنبه با ابراز خرسندی از انتصابش به عنوان سفیر جدید انگلیس در ایران گفت که منتظر مرحله بعدی همکاری میان لندن و تهران است.  به گزارش ایرنا، هاپتون پس از انتصابش به عنوان سفیر جدید کشورش در تهران در یادداشتی در صفحه توئیترش نوشت: ‘از اینکه سفیر جدید بریتانیا در […]

[ad_1]

  ‘نیکلاس هاپتون’ روز دوشنبه با ابراز خرسندی از انتصابش به عنوان سفیر جدید انگلیس در ایران گفت که منتظر مرحله بعدی همکاری میان لندن و تهران است.
 
به گزارش ایرنا، هاپتون پس از انتصابش به عنوان سفیر جدید کشورش در تهران در یادداشتی در صفحه توئیترش نوشت: ‘از اینکه سفیر جدید بریتانیا در ایران شدم خوشحالم و منتظر مرحله بعدی همکاری میان دو کشور هستم.’

وزارت خارجه انگلیس روز دوشنبه در بیانیه ای با اشاره به افزایش سطح روابط دیپلماتیک لندن و تهران، اعلام کرد که نیکلاس هاپتون به عنوان سفیر این کشور درایران منصوب شده است.

وزارت خارجه انگلیس گفت که این برای اولین بار از سال ۲۰۱۱ میلادی است که این کشور سفیری را برای جمهوری اسلامی ایران معرفی می کند .

‘بوریس جانسون’ وزیر خارجه انگلیس نیز روز دوشنبه با استقبال از ارتقای سطح روابط دیپلماتیک میان لندن و تهران گفت: ‘این یک لحظه مهم در روابط ایران و انگلیس شمرده می شود .’

وی در بیانیه ای که همزمان با انتصاب نیکلاس هاپتون به عنوان سفیر انگلیس در تهران منتشر شد، افزود: ارتقای سطح روابط دیپلماتیک فرصتی برای توسعه بحث های دو کشور در مورد برخی از مسایل از جمله مسایل کنسولی ، شمرده می شود.

وزیر خارجه انگلیس اضافه کرد: من امیدوارم که این نشانه ای از شروع همکاری های سازنده بیشتر بین دو کشور که ما را قادر می سازد به طور مستقیم در مورد مسائلی چون حقوق بشر، نقش ایران در منطقه و نیز اجرای مداوم توافق هسته ای و روابط تجاری میان دو کشور گفت وگو کنیم، باشد. .

براساس گزارش منتشر شده ، حمید بعیدی نژاد سفیر جدید کشورمان در بریتانیا و ‘نیکولاس هاپتون’ سفیر جدید بریتانیا در تهران بعد إز ظهر امروز ۱۵(شهریور ماه) بطور همزمان در وزارت أمور خارجه دو کشور حضور یافتند و با تسلیم رونوشت استوار نامه خود، با وزرای خارجه ملاقات کردند.
«نیکلاس هاپتون» از روز ۳۱ دسامبر ۲۰۱۵ برابر با ۱۰ دی ماه ۹۴ فعالیت خود را به عنوان کاردار انگلیس در تهران شروع کرده بود.
وی جانشین ‘آجی شارما ‘کاردار انگلیس در تهران شد که در اوایل مهرماه سال گذشته به عنوان سفیر انگلستان در قطر منصوب شد.

[ad_2]

منبع:عصرایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس