تاریخ انتشار: ۱۸ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] سفیر تام الاختیار کشورمان در جمهوری آذربایجان گفت: رژیم لغو روادید با آذربایجان در دستور کار است و به صورت مرحله ای اجرا می شود. به گزارش ایسکانیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، محسن پاک آیین سفیر کشورمان در باکو در واکنش به انتشار خبری مبنی بر لغو روادید میان ایران و […]

[ad_1]

سفیر تام الاختیار کشورمان در جمهوری آذربایجان گفت: رژیم لغو روادید با آذربایجان در دستور کار است و به صورت مرحله ای اجرا می شود.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، محسن پاک آیین سفیر کشورمان در باکو در واکنش به انتشار خبری مبنی بر لغو روادید میان ایران و آذربایجان گفت: دو کشور روندی را برای برقراری این رژیم آغاز کرده اند که در حال حاضر به مرحله سوم که همان لغو روادید است نرسیده ایم.
پاک آیین با بیان اینکه در مرحله اول، مسئله لغو ویزا مطرح نیست، گفت: در مرحله اول دو کشور تسهیلات فرودگاهی را برای سفر اتباع خود در نظر می گیرند و پس از آن در حدود سه ماه دیگر، تسهیلات صدور روادید در مبادی ورودی مرزهای دوکشور یعنی در مرزهای آستارا و بیله سوار برقرار می شود و در مرحله سوم با تکمیل امکانات فنی دو کشور وارد مرحله نهایی این روند یعنی لغو روادید خواهند شد.
سفیر کشورمان در باکو با بیان اینکه روز اول سفر دکتر روحانی به آذربایجان به بهترین شکل ممکن انجام شده است ، این سفر را از همه ابعاد سیاسی، اقتصادی، امنیتی و ژئوپلیتیکی مهم ارزیابی کرد و گفت : مهمترین بخش این سفر نشست سه جانبه ایران، روسیه، آذربایجان است که توجهی بین المللی را به همراه خواهد داشت.
پاک آیین در پاسخ به این سوال که چه مسایلی در این نشست میان ایران، روسیه و آذربایجان مطرح خواهد شد گفت: اصلی ترین موضوع این نشست بحث امنیت و کمک به برقراری صلح و امنیت در منطقه در مقابل تروریسم است اما در ادامه کشورها درباره همه موضوعات مورد علاقه خود، شامل مسایل منطقه ای ، بین المللی و مسایل اقتصادی گفت وگو خواهند کرد.
سفیر کشورمان با اشاره به شرایط اسف بار خاورمیانه از لحاظ بی ثباتی و رواج تروریسم گفت: سه کشور در این نشست برای همسویی در خصوص صلح و امنیت منطقه و از جمله برای بحران تروریسم تکفیری در سوریه و عراق گرد هم خواهند آمد.

۲۰۱/۲۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس