تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] آخرین سفر یک هیات تجاری استرالیا به ایران در زمان دولت اصلاحات در ایران – سال ۲۰۰۲ – و با حضور ” مارک وِیل” وزیر وقت تجارت استرالیا انجام شده است. همزمان با سفر وزیر تجارت استرالیا به ابران، دولت کانبرا اعلام کرد دفتر تجاری خود در تهران را که ۶ سال پیش بسته […]

[ad_1]

آخرین سفر یک هیات تجاری استرالیا به ایران در زمان دولت اصلاحات در ایران – سال ۲۰۰۲ – و با حضور ” مارک وِیل” وزیر وقت تجارت استرالیا انجام شده است.

همزمان با سفر وزیر تجارت استرالیا به ابران، دولت کانبرا اعلام کرد دفتر تجاری خود در تهران را که ۶ سال پیش بسته شده بود ، بازگشایی خواهد کرد.

به گزارش عصر ایران به نقل از شبکه خبری “ای بی سی” استرالیا، همزمان با سفر روز سه شنبه ” استیو گیوبو” وزیر تجارت استرالیا به ایران به همراه یک هیات تجاری ۲۰ نفره از بخش های اقتصادی این کشور، دفتر تجاری دولت استرالیا در تهران بازگشایی خواهد شد.

این نخستین سفر یک هیات عالی رتبه تجاری استرالیا به ایران در ۱۴ سال گذشته است.

وزیر تجارت استرالیا در جلسه صبحانه کاری روز دوشنبه شبکه خبری “ای بی سی” استرالیا با اعلام این خبر گفته است هدف از سفرش به ایران بازسازی روابط تجاری دوجانبه پس از یک وقفه طولانی مدت است.

به گفته وزیر تجارت استرالیا ، ایران فرصت های اقتصادی قابل توجهی را برای سرمایه گذاری و همکاری طرف استرالیایی پیشنهاد کرده است که در جریان سفرش به ایران ، در این باره بحث و بررسی خواهد شد.

او گفت : پس از لغو تحریم های ایران فرصت های اقتصادی قابل توجهی در این کشور به وجود آمده است.”

گیوبو با اشاره به اینکه ایران هم اینک و پس از برجام در مسیر درستی قرار گرفته است، افزود:” ابتکار برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) به رهبری ایالات متحده آمریکا از بسیاری جهات برنامه هسته ای ایران را محدود کرده و به نظر می رسد در حال نتیجه دادن است.”

با این حال به گفته وزیر تجارت استرالیا هنوز موانعی بر سر راه همکاری اقتصادی با ایران وجود دارد به ویژه اینکه این کشور هنوز در سیستم مالی بین المللی ادغام نشده است.

دفتر تجاری استرالیا در ایران از سال ۲۰۱۰  بسته شده است. حجم روابط تجاری دو کشور با وجود باقی ماندن تحریم های استرالیا علیه ایران در حدود ۲۷۰ میلیون دلار در سال است.

هیات تجاری همراه وزیر تجارت استرالیا از بخش هایی چون بهداشت، مدیریت آب ، کشاورزی، معدن و آموزش است.

آخرین سفر یک هیات تجاری استرالیا به ایران در زمان دولت اصلاحات در ایران –  سال ۲۰۰۲ – و با حضور ” مارک وِیل” وزیر وقت تجارت استرالیا انجام شده است.

[ad_2]

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس