تاریخ انتشار: ۰۵ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] سعید اوحدی گفت: از هفته آینده طبق تفاهم نامه ای که با بانک های کشور امضا می کنیم، تسهیلات مناسب قسطی به زائران ارائه می دهیم. رئیس سازمان حج و زیارت در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری صدا و سیما در پاسخ به این سوال که آیا سازمان حج و زیارت برنامه ای سفر عتبات […]

[ad_1]

سعید اوحدی گفت: از هفته آینده طبق تفاهم نامه ای که با بانک های کشور امضا می کنیم، تسهیلات مناسب قسطی به زائران ارائه می دهیم.

رئیس سازمان حج و زیارت در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری صدا و سیما در پاسخ به این سوال که آیا سازمان حج و زیارت برنامه ای سفر عتبات قسطی با کاروان های حج و زیارتبرای اعزام قسطی زائران به اعتاب مقدسه ندارد گفت: می دانیم که برای برخی افراد پرداخت یکجای هزینه اعزام دشوار است و برای این موضوع تمهیداتی را در نظر گرفته ایم.

سعید اوحدی با بیان اینکه کاروان های غیر مجاز روی مبلغ اعزام دست می گذارند افزود: آن ها مدعی می شوند که سازمان حج و زیارت یک میلیون و ۴۰۰ تا۵۰۰ هزار تومان می گیرد و ما شما را با یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان می بریم اما این موضوع واقعیت ندارد زیرا در نهایت مبالغ دیگری را با عناوین مختلفی مثل عوارض خروج از کشور، کرایه اتوبوس و غیره از آن‌ها اخذ می کنند و زائران را از بسیاری امکانات امنیتی و بیمه ای محروم می کنند.

رئیس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه سازمان موظف است مدیریت قیمت تمام شده خود را اعمال کند گفت: توانسته ایم با بانک های انصار، ملی و ملت جلسات خوبی داشته باشیم؛ این هفته با بانک ملی و ملت و هفته آینده با بانک انصار تفاهم نامه خوبی را برای ارائه تسهیلات مناسب به زائران امضا می کنیم.

اوحدی ادامه داد: در مرحله اول دانش‌آموزان و دانشجویان و بستگان آن ها که تعداد افراد بسیاری را شامل می شوند می توانند با مراجعه به ستاد عتبات دانشجویی و دانش آموزی از این سفر معنوی به صورت قسطی و وام ارزان قیمت استفاده کنند تا در گام بعدی نوبت به بقیه افراد جامعه برسد.

رئیس سازمان حج و زیارت افزود: براساس این تفاهم نامه در نظر داریم برای متقاضیان حج عمره که برای سفر ودیعه گذاری کرده بودند تسهیلات یک و نیم میلیون تومانی اختصاص دهیم، این تسهیلات برای کسانی است که منتظر عمره بودند اما در تعطیلی حج با محفوظ بودن نوبت شان می توانند از سفر به اعتاب مقدسه استفاده کنند.

اوحدی در پایان گفت: برای ۲ میلیون خانواده نیروهای مسلح با همکاری بانک انصار تفاهم نامه ای امضا شده است که شرایط آن به زودی اعلام می شود.

[ad_2]

منبع:عصر ایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس