تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] رئیس پلیس فتا استان فارس نسبت به کلاهبرداری تلفنی و برداشت های غیرمجاز اینترنتی به شهروندان هشدار داد. به گزارش ایسکانیوز و به نقل از خبر جنوب سرهنگ سید موسی حسینی گفت: امروزه با پیشرفت های علمی و تکنولوژی جدید فناوری اطلاعات سبک و سیاق زندگی مردم نیز تغییر کرده است.او گفت: فضای مجازی، […]

[ad_1]

کلاهبرداری  اینترنتی

رئیس پلیس فتا استان فارس نسبت به کلاهبرداری تلفنی و برداشت های غیرمجاز اینترنتی به شهروندان هشدار داد.

به گزارش ایسکانیوز و به نقل از خبر جنوب سرهنگ سید موسی حسینی گفت: امروزه با پیشرفت های علمی و تکنولوژی جدید فناوری اطلاعات سبک و سیاق زندگی مردم نیز تغییر کرده است.
او گفت: فضای مجازی، استفاده از اینترنت و به خصوص استفاده از شبکه های اجتماعی باعث شده است تا به راحتی کلاهبرداران با به دست آوردن اطلاعات شخصی افراد و جمع آوری اطلاعاتی که خود افراد در شبکه های اجتماعی در معرض دید دیگران قرار می دهند، با طراحی یک نقشه شوم اقدام به کلاهبرداری از کاربران می کنند.
رئیس پلیس فتا استان فارس گفت: نوع جدیدی از کلاهبرداری این روزها در حال شکل گیری است که پرونده های آن در حال حاضر در پلیس فتا پیگیری می شود، کلاهبرداران با ارسال پیامک، ایمیل، ارسال پیام به صورت گسترده در شبکه های اجتماعی با موضوع سفرهای زیارتی در اربعین حسینی و اعزام به کربلای معلی با قیمت بسیار پایین در حال فعالیت است.
سرهنگ حسینی افزود: کلاهبرداران ازاطلاعاتی که کاربران با عضویت در گروه ها و شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته اند، سوء استفاده کرده و طی تماس تلفنی و یا ارسال پیامک با موضوع برنده شدن در قرعه کشی فلان موسسه جهت اعزام به عتبات عالیات در ایام اربعین حسینی، همان اطلاعات را به خود فرد بازخورد کرده و پس از جلب اعتماد با ترفندهای مختلف، فرد را به پای دستگاه خودپرداز بانک (ATM) کشانده و با مهندسی اجتماعی و دیگر ترفند ها اقدام به خالی کردن حساب قربانی خود می کنند.
او با بیان این که اغلب این تماس ها و پیام ها جعلی بوده و از سمت سازمان خاصی نیست، به شهروندان هشدار داد: قبل از اطمینان از فرد تماس گیرنده و دادن اطلاعات یا پرداخت وجه، حتما شماره های سازمان مربوطه را از ۱۱۸ یا اینترنت به دست آورده و پس از تماس با سازمان مربوطه، از صحت و سقم موضوع اطلاع پیدا کنند.

۱۰۵۱۰۵

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس