تاریخ انتشار: ۰۳ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] «دره سر»، دره‌ای است که در میان دو کوه قرار گرفته که از میان آن رودخانه‌ای کوچک جاری است. صخره‌های کنار روخانه پوشیده از خزه‌های سبزی است که نمایی مخملی به صخره‌ها بخشیده است. عصرایران – یکی از دلایل اصلی محبوبیت جاده چالوس رودخانه‌ای زیبا به نام رودخانه «کرج» است که در دل آن […]

[ad_1]

«دره سر»، دره‌ای است که در میان دو کوه قرار گرفته که از میان آن رودخانه‌ای کوچک جاری است. صخره‌های کنار روخانه پوشیده از خزه‌های سبزی است که نمایی مخملی به صخره‌ها بخشیده است.

عصرایران – یکی از دلایل اصلی محبوبیت جاده چالوس رودخانه‌ای زیبا به نام رودخانه «کرج» است که در دل آن قرار گرفته است. در واقع بیشتر گردشگران و مسافران تنها به دلیل وجود این روخانه و درختان اطراف آن جاده چالوس را به عنوان مقصد گردش خود انتخاب می‌کنند. حال سفر به روستایی که این رودخانه از میان آن عبور کرده است می‌تواند برای گردشگران بسیار جذاب باشد.

«آدران» نام روستایی است که فاصله زیادی با تهران ندارد و شما می‌توانید با صرف زمانی ۱ الی ۲ ساعت از تهران به آن برسید. شاید این روستا جاذبه تاریخی و آثار باستانی در اختیار ندارد اما به دلیل وجود رودخانه کرج که از سد «امیرکبیر» به سمت تصفیه‌خانه کرج و تهران در حرکت است، باعث شده تا این روستا به ویژه در آخر هفته و تعطیلات میزبان گردشگران و مسافران بسیاری باشد.

وجود باغ‌های فراوان در حاشیه رودخانه را می‌توان از جذابیت‌های این روستا یاد کرد، روستایی که شاید بر خلاف تعداد بسیاری از روستاهای جاده چالوس ساکنان دائمی بیشتری دارد. البته اگر آدران را به عنوان مقصد خود انتخاب کرده‌اید بهتر است تمام زمان را صرف حضور در کنار رودخانه نکنید زیرا با ورود در بخش مرکزی روستا با نمای زیبایی از خانه‌های قدیمی مواجه خواهید شد.

پس از حضور چند ساعته در این روستا، افراد بومی و ساکن در آدران به شما پیشنهاد خواهد کرد تا از منطقه «دره سر» به معنای دره سبز و عمیق بازدید کنید، البته این منطقه در گویش محلی این روستا «درسر» تلفظ می‌شود. برای رسیدن به این منطقه باید از یک تپه بزرگ بالا رفته و سپس با استفاده از راهی باریک که یک سمت آن کوه و سمت دیگر دره است خود را به پایین دره برسانید. بی‌شک این قسمت از سفر شما با هیجان فراوانی همراه خواهد بود، اما با رسیدن به دره سر خواهید دید این منطقه ارزش تحمل چنین هیجانی را داشت.

 «دره سر»، دره‌ای است که در میان دو کوه قرار گرفته که از میان آن رودخانه‌ای کوچک جاری است. صخره‌های کنار روخانه پوشیده از خزه‌های سبزی است که نمایی مخملی به صخره‌ها بخشیده است. شما با حضور در «دره سر» سکوت و آرامشی واقعی با چاشنی صدای آب و پرندگان تجربه می‌کنید. باتوجه به دشوار بودن مسیر برای رفتن به این منطقه، «دره سر» جزو مناطق بکری است که کمتر گردشگری به آنجا رفته است، در نتیجه اگر سفر به این منطقه را برای یکی از روزهای تعطیل خود انتخاب می‌کنید توجه داشته باشید تا با تولید زباله منطقه را آلوده نکنید.

[ad_2]

منبع:عصر ایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس