تاریخ انتشار: ۲۳ خرد ۱۳۹۴

وزیر خارجه سابق حزب کارگر در انگلیس گفت که ایران هیچ گاه شامل آنچه بوش محور شرارت عنوان کرده بود، نمی شد. به گزارش گذارنیوز به نقل از ولزآنلاین، جک استراو وزیر خارجه سابق انگلیس در سخنرانی در پارلمان ولز شمالی خواستار برقراری روابط عادی با ایران شد. وزیر سابق انگلیس در این باره گفت: […]

وزیر خارجه سابق حزب کارگر در انگلیس گفت که ایران هیچ گاه شامل آنچه بوش محور شرارت عنوان کرده بود، نمی شد.
استراو
به گزارش گذارنیوز به نقل از ولزآنلاین، جک استراو وزیر خارجه سابق انگلیس در سخنرانی در پارلمان ولز شمالی خواستار برقراری روابط عادی با ایران شد.

وزیر سابق انگلیس در این باره گفت: من امیدوارم که توافق میان ایران و گروه ۱+۵ صورت بگیرد.
این توافق اگر انجام شود مدیون شجاعت و دوراندیشی روسای جمهوری ایران و آمریکا خواهد بود.

وی با بیان اینکه یک توافق خوب می تواند بحران کنونی در خاورمیانه را متعادل کند هشدار داد که نرسیدن به یک توافق عواقب خطرناکی خواهد داشت.

جک استراو همچنین گفت که روابط کامل دیپلماتیک میان ایران و انگلیس پس ازحوادث سفارت لندن در تهران، اکنون باید برقرار شود.

وزیر خارجه سابق انگلیس در ادامه سخنرانی اش در تلاش برای بازگرداندن ایران به جامه بین المللی تاکید کرد: ایران کشور بسیار بزرگ و استراتژیک است که هیچ گاه به حاشیه نخواهد رفت.
جک استراو همچنین گفت که اکنون زمانی برای یک شروع تازه است.

استراو در بخش دیگری از سخنانش با بیان تفاوت نگرش انگلیس به ایران نسبت به کشورهای دیگر، یادآور شد: ما باید واقعیت را بازتاب دهیم، به طور مثال اگر می خواستیم با عربستان سعودی توافق کنیم باید مشتهایمان را گره کنیم چرا که این کشور با مشکلات فراوانی مواجه است که در خاک خود آن را ایجاد کرده است؛ مشکلاتی همچون شکل گیری وهابی گرایی افراطی.

استراو همچنین سخنان جورج بوش در سخنرانی سالانه رئیس جمهور آمریکا در سال ۲۰۰۲ درباره اینکه ایران محور شرارت است را یکی از بزرگترین اشتباهات دوران ریاست جمهوری بوش عنوان کرد.

 

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس