تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۴

خبرگزاری فارس که سابقه قابل توجهی در تلاش برای اختلاف‌افکنی میان اصلاح‌طلبان دارد، اخیرا در گفت‌وگویی با زارع فومنی مدعی شده که اصلاح‌طلبان با رویه فعلی شکست سنگینی خواهند خورد. به گزارش گذارنیوز حجت‌الاسلام محمدزارع فومنی دبیرکل حزب مردمی اصلاحات در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: حزب مردمی اصلاحات پیشنهاد تشکیل مجمع شورای مشورتی اصلاح‌طلبان با […]

خبرگزاری فارس که سابقه قابل توجهی در تلاش برای اختلاف‌افکنی میان اصلاح‌طلبان دارد، اخیرا در گفت‌وگویی با زارع فومنی مدعی شده که اصلاح‌طلبان با رویه فعلی شکست سنگینی خواهند خورد.
زارع فومنی
به گزارش گذارنیوز حجت‌الاسلام محمدزارع فومنی دبیرکل حزب مردمی اصلاحات در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: حزب مردمی اصلاحات پیشنهاد تشکیل مجمع شورای مشورتی اصلاح‌طلبان با حضور همه دبیران کل احزاب و شخصیت‌های سیاسی و تاثیرگذار به جریان اصلاحات داده است.

وی افزود: ما معتقدیم باید پارلمان اصلاحات شکل بگیرد که این پارلمان لویی‌جرگه اصلاح‌طلبان شود که همه گروه‌های اصلاح‌طلب در آن سازماندهی شوند.

فومنی با بیان اینکه روش شورای راهبردی اصلاح‌طلبان و شورای هماهنگی جبهه اصلاحات جوابگوی همه جریان اصلاح‌طلب نیست، گفت: اینکه دو شورا بخواهند برای تمام احزاب اصلاح‌طلب تصمیم بگیرند کار منطقی و عقلانی نیست.

«در جریان اصلاحات نزدیک به نود حزب وجود دارد بنابراین غیرمنطقی است که دو شورا (شورای هماهنگی جبهه اصلاحات و شورای راهبردی اصلاح طلبان) بخواهند برای این ۹۰ حزب تصمیم بگیرند بنابراین بهتر است پارلمان اصلاح طلبان راه بیفتند.»

وی افزود: پارلمان اصلاح‌طلبان باید تصمیم‌گیری کند که چه کسانی کاندیدا شوند و گروه‌ها و احزاب به چه طرقی کمک کنند.

فومنی گفت: حزب مردمی اصلاحات برای تشکیل این پارلمان اصلاح‌طلبان اعلام آمادگی می‌کند و به همفکران خود در جریان اصلاح طلبی تاکید دارد که اگر این اتفاق صورت نگیرد اقدامات به نتیجه نمی‌رسد و احزاب ناچار می‌شوند مستقل عمل کنند و شکاف گسترده‌ای به وجود خواهد آمد.

دبیر کل حزب مردمی اصلاحات در ادامه به فعالیت تشکیلات حزبی خود اشاره و خاطرنشان کرد: اخیراً حزب مردمی اصلاحات فراخوانی داد که همه گروه‌ها و افرادی که آمادگی کاندیداتوری در انتخابات مجلس را دارند ثبت نام کنند و خوشبختانه تاکنون از تمامی شهرها، ثبت‌نام صورت گرفته است و این نشان می‌دهد که همه گروه‌ها می‌توانند تاثیرگذار باشند.

وی ادامه داد: ما فرمول دیگری را برای انتخاب کاندیداهای مورد حمایت خود به کار گرفتیم و آن اینکه کاندیدای ما صرفا نیاز نیست اصلاح‌طلب باشند بلکه ما به دنبال نیروهای جوان و قدرتمند هستیم.

فومنی با بیان اینکه می‌خواهیم یک مجلس معتدل را تشکیل دهیم، گفت: ما برای گروه‌های اصلاح‌طلب اعلام خطر می‌کنیم چرا که اگر از انحصارطلبی و خودخواهی دست کشیده نشود، شکست سنگینی را در آینده متحمل خواهیم شد.

رسانه‌های طیف افراطی جریان اصولگرا همواره با پوشش جهت‌دار اخبار جریان اصلاحات سعی داشته‌اند که در صف اصلاح‌طلبان ایجاد اختلاف کنند.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس