تاریخ انتشار: ۰۹ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] حسن ریاحی آهنگساز سرود جمهوری اسلامی ایران از تغییر و روند ساخت سرود ملی گفت. حسن ریاحی که سرود جمهوری اسلامی ایران را در سال ۱۳۷۰ نوازندگی کرده است در خصوص سرود کشورمان گفت: به یاد می‌آورم که در سال ۱۳۷۰ که محمد هاشمی ریاست سازمان را بر عهده داشت خبر دادند که مقام […]

[ad_1]

حسن ریاحی آهنگساز سرود جمهوری اسلامی ایران از تغییر و روند ساخت سرود ملی گفت.

حسن ریاحی که سرود جمهوری اسلامی ایران را در سال ۱۳۷۰ نوازندگی کرده است در خصوص سرود کشورمان گفت: به یاد می‌آورم که در سال ۱۳۷۰ که محمد هاشمی ریاست سازمان را بر عهده داشت خبر دادند که مقام معظم رهبری دستور داده‌اند که سرود کشور تغییر کند آن هم بدلیل اینکه هم مدت زمان سرود قبلی زیاد بود و هم برخی مفاهیم باید به آن اضافه می‌شد.

وی ادامه داد: در آن موقع ۳۷ آهنگساز پیشنهاد خود را مطرح کردند و در بین آنها ۱۰ طرح انتخاب شد در نهایت هم ۳ آهنگ انتخاب شد. بعد از آن سه آهنگساز نهایی خدمت مقام معظم رهبری رسیدیم و ایشان زمان خواستند تا یکی را انتخاب کنند. بعد از چند روز خبر رسید که سرودی که من آن را نوازندگی کردم، انتخاب شده است.
 
این نوازنده در خصوص حسی که هر بار این سرود نواخته می‌شود به او دست می‌دهد، اظهار داشت: احساس غرور می‌کنم از اینکه اثر من هر بار در مراسم‌های مختلف نواخته می‌شود. امید این را دارم که مردم هم از این سرود احساس رضایت کنند.

ریاحی که عضو هیات مدیره موسسه پیشکسوتان هنرمند است در پایان صحبت هایش در خصوص فعالیت‌های این مجموعه گفت: در دو سال گذشته که من در این موسسه خدمت می‌کنم فعالیت‌های خوبی زیر نظر آقای عظیمی مدیر مجموعه انجام شده است و کارها به نحوی خوب رو به جلو است. مهم‌ترین بحث در خصوص این موسسه موضوع مکان ثابت برای گردهمایی پیشکسوتان و انتقال تجربیات آنها به جوان است که این مشکل هم به زودی مرتفع خواهد شد.

[ad_2]

منبع:عصر ایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس