تاریخ انتشار: ۲۶ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] به رغم اعلام سازمان تعزیرات در مورد امحای ۱۳ خودروی لوکس قاچاق در پایان هفته در شیراز معاون رئیس کل دادگستری فارس گفته است امحای این خودروها فعلا از دستور کار خارج شده است.  اوایل هفته  جاری مسئولان سازمان تعزیرات حکومتی اعلام کردند که تعداد ۱۳ خودروی بنز و پورشه قاچاق تا پایان هفته […]

[ad_1]

به رغم اعلام سازمان تعزیرات در مورد امحای ۱۳ خودروی لوکس قاچاق در پایان هفته در شیراز معاون رئیس کل دادگستری فارس گفته است امحای این خودروها فعلا از دستور کار خارج شده است.

 اوایل هفته  جاری مسئولان سازمان تعزیرات حکومتی اعلام کردند که تعداد ۱۳ خودروی بنز و پورشه قاچاق تا پایان هفته در استان فارس امحا می‌شوند.

به گزارش عصر ایران سیدعبدالمجید اجتهادی مدیرکل مبارزه با قاچاق کالا و ارز سازمان تعزیرات حکومتی در مورد جزئیات این پرونده قاچاق خودرو گفته بود: مطابق این پرونده که در سال گذشته مورد بررسی قرار گرفت متهم پرونده ۱۳ خودروی لوکس شامل بنز S500 ، بی ام و ، پورشه و  رنجروور را به صورت قاچاق و از طریق مرزهای غیررسمی وارد کشور کرده و حتی تعدادی از آنها را نیز فروخته بود که با پبگیری های لازم موضوع کشف و پرونده در سازمان تعزیرات حکومتی مورد رسیدگی قرار گرفت.

وی در مورد چگونگی امحاء این خودروها  گفت: با توجه به قانون و هماهنگی های انجام شده از سوی سازمان اموال تملیکی، ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز ، تعزیرات حکومتی و قوه قضائیه مقرر شده تا این خودروها برای اولین بار در کشور امحاء شود.

 اعلام این خبر واکنش های مختلفی را در جامعه در پی داشت و طی روزهای گذشته مسئولان مختلف در این مورد اظهار نظر کردند. در نهایت با نزدیک شدن به روزهای پایانی هفته  و زمان اجرای مراسم امحا  خبری مبنی بر لغو پرس کردن این خودروهای لوکس در شیراز منشر شد.

 آنطور که معاون رئیس کل دادگستری فارس به خبرگزاری میزان گفته است امحای این خودروها فعلا از دستور کار خارج شده و در روز چهارشنبه انجام نخواهد شد 

احمد رحمانیان  در گفت‌وگو با میزان با بیان اینکه امحای ۱۳ خودرو لوکس فردا انجام نمی‌شود، گفت: ماده ۵۶ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز اشاره می‌کند که کالاهای قاچاق مکشوفه که فاقد ضوابط فنی، ایمنی، بهداشتی و قرنطینه‌ای مانند کالاهای آرایشی و بهداشتی امحا خواهند شد.

این مقام مسئول ادامه داد: در این قانون آمده است که نحوه برخورد با کالاهای مربوط به ماده ۵۴ این قانون که فروش آن در کشور به تولید داخلی و تجارت داخلی لطمه می‌زند برابر آئین نامه‌ای است که توسط ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز تهیه و به تصویب هیات دولت می‌رسد.

رحمانیان افزود: در حال حاضر این آئین نامه تهیه و ابلاغ شده است، ولی دقیقا سازوکار آن و نحوه برخورد با این کالاها به صورت شفاف و کامل از طرف ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز مشخص نشده است و این موضوع منوط به این است که ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز حداکثر در ۱۰ روز آینده نحوه تعیین تکلیف این کالاها از حیث این که امحا و معدوم شوند یا صادر شوند، مشخص کند.

معاون اجتماعی دادگستری کل استان فارس گفت: بنابراین هنوز رویه‌ها در رابطه با نحوه برخورد با این  کالاها شفاف نگردیده است.

وی خاطرنشان کرد: البته مقرر گردیده که ستاد مبارزه با قاچاق کالا وارز ظرف ۱۰ روز آینده سازوکارهای اجرایی و چگونگی تعیین تکلیف را به کل استان‌ها ابلاغ کند.
 
 با توجه به این اخبار باید منتظر ماند و دید که سرنوشت این خودروها در روزهای آینده به کجا می رسد و آیا این لوکس های میلیاردی پرس می شوند یا خیر؟

[ad_2]

منبع:عصرایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس