تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] به گزارش  ایلنا، این سرمایه گذاری مشترک در قالب شرکتی به نام «ژئوپارس»، صورت خواهد گرفت که در آن شرکت PCCI از شرکت های تابعه هلدینگ نفت وگاز و پتروشیمی گروه غدیر و «فریونا کامرس» از گرجستان صورت خواهد گرفت. سهم هر دو طرف در این سرمایه گذاری مساوی (۵۰ درصد) است. این همکاری […]

[ad_1]

به گزارش  ایلنا، این سرمایه گذاری مشترک در قالب شرکتی به نام «ژئوپارس»، صورت خواهد گرفت که در آن شرکت PCCI از شرکت های تابعه هلدینگ نفت وگاز و پتروشیمی گروه غدیر و «فریونا کامرس» از گرجستان صورت خواهد گرفت. سهم هر دو طرف در این سرمایه گذاری مساوی (۵۰ درصد) است. این همکاری قرار است که منجر به احداث واحدهایی همچون یک واحد تولید کننده قیر با ظرفیت ۱۰ هزار بشکه در روز، یک واحد پالایشگاهی ۱۰۰ هزار بشکه ای در روز، یک واحد پتروشیمی پلی پروپلین و دیگر الفین ها و نیز یک مرکز لجستیک به جهت حمل محصولات واحدهای مختلف تولیدی این مجتمع شود.


از مهمترین مزیت های این پروژه علاوه بر ظرفیت های تقاضای بازار داخلی گرجستان را می توان استفاده از مزیت نزدیکی محصولات تولیدی به اروپا نام برد. همچنین تامین خوراک مورد نیاز واحدهای پالایشگاهی و پتروشیمی از سوی ایران و استفاده از منابع مالی تامین کنندگان بین المللی  از دیگر مزیت های این پروژه خواهد بود. علاوه بر گروه بزرگ غدیر و دولت گرجستان، شرکت ملی نفتکش ایران نیز از حمایت کنندگان این پروژه بزرگ محسوب می شود.


بر این اساس نخست وزیر گرجستان با توجه به توانمندی ها و تخصص شرکت سرمایه گذاری غدیر در این عرصه، از این سرمایه گذاری مشترک ابراز خرسندی کرد. 


این گزارش می افزاید:  ایران با اقتصادی بزرگ، پویا و نوظهور به دنبال برقراری مناسبات بیشتر اقتصادی با اروپا به ویژه در حوزه های نفت وگاز وانرژی است تا به این واسطه با پس گیری جایگاه خود در بازار انرژی،


سهم خود را در اقتصاد جهانی افزایش دهد. از سوی دیگر با توجه به جایگاه ویژه کشور گرجستان به عنوان دروازه و حلقه واسطه این ارتباط و تمایل این کشور برای استفاده بیشتر از ظرفیت های جغرافیایی واقتصادی خود، سبب شد تا شرکت سرمایه گذاری غدیر به عنوان یک شرکت غیردولتی متعلق به صندوق های بیمه اجتماعی زمینه ساز تحقق نزدیکی بیشتر این دو ملت شود تا با انجام این سرمایه گذاری مشترک بین ایران و گرجستان، ارتباطی پایدار بین این دو کشور حاصل آید.


لازم به یاد آوریست که شرکت سرمایه گذاری غدیر به عنوان بزرگترین هلدینگ چند رشته ای در بازار سرمایه کشور با سرمایه گذاری در حوزه های پالایشگاهی، پتروشیمی، نیروگاهی و صنایع معدنی، سیمان و ساختمان، از مجموعه بیش از ۵/۱۳ میلیارد دلار پروژه در دست اجرا برخوردار است.


 


 

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس