تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] فرمانده اسبق کل سپاه گفت: قدرت بازدارندگی امروز ما ریشه در استقامت‌ و پایداری شهدا و رزمندگان در دفاع مقدس دارد. به گزارش ایسکانیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ سردار سرلشکر پاسدار محسن رضایی فرمانده اسبق کل سپاه و دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام شامگاه جمعه در همایش نقش جامعه پزشکی در دوران […]

[ad_1]

محسن رضایی

فرمانده اسبق کل سپاه گفت: قدرت بازدارندگی امروز ما ریشه در استقامت‌ و پایداری شهدا و رزمندگان در دفاع مقدس دارد.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ سردار سرلشکر پاسدار محسن رضایی فرمانده اسبق کل سپاه و دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام شامگاه جمعه در همایش نقش جامعه پزشکی در دوران دفاع مقدس با اشاره به نقش پزشکان در جنگ تحمیلی، اظهار داشت: در طول تاریخ اینکه عمل جراحی در نزدیکی خط مقدم صورت گیرد، در هیچ جنگی در دنیا به غیر از دفاع مقدس روی نداده است.

فرمانده اسبق کل سپاه افزود: ما امروز قدرت بازدارندگی داریم که ریشه در استقامت و پایداری شهدا و رزمندگان ما در دفاع مقدس دارد؛ مقاومت ما در آن دوران باعث شده تا امروز موشک‌هایی با برد ۲ هزار کیلومتر آن هم با خطای حداکثر دو یا سه متر، تولید کنیم؛ این در حالی است که قبل از انقلاب فشنگ را هم از خارج وارد می‌کردیم اما اکنون کسی نمی‌تواند به ما بگوید چکار کنیم.

وی سپس با طرح سئوالی ادامه داد: ما در دوران دفاع مقدس در بخش اقتصادی بیشتر تحریم بودیم یا در بخش اقتدار دفاعی؟ طبیعتا مشخص است که در بخش دفاعی بیشتر تحریم بودیم حال اینکه چرا در بخش اقتصادی به اندازه بخش اقتدار دفاعی تحول صورت نمی‌گیرد، سئوالی است که باید پاسخی مناسب برای آن یافت.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اضافه کرد: یکی از دلایلی که آمریکا با ارسال اس ۳۰۰به ایران مخالف بود، بدین علت بود که می‌ترسیدند همانند آر کیو ۱۷۰ که شش ماهه آن را با مهندسی معکوس نمونه‌ای از آن را ساختیم، این سیستم دفاعی را هم بدین صورت کپی کرده و چندین سامانه از این مدل بسازیم.

فرمانده اسبق کل سپاه تصریح کرد: پس مشکل ما در بخش اقتصادی این است که راه پیش گرفته در این بخش با راه برگرفته از دفاع مقدس نشان می‌دهد ما با راه دفاع مقدس قهر کردیم یعنی نتوانستیم اعتماد به نفس و خودباوری را در جوانان کشورمان نهادینه سازیم.

سرلشکر رضایی در بخش پایانی سخنانش با بیان اینکه وقتی فکر کنیم تا درب‌های بیرونی بر روی ما باز نشود، نمی‌توانیم به جایی برسیم، تردیدی است که در اقتصاد بوجود آوردیم، خاطر نشان کرد: اگر به همان راهی که ما را به اقتدار دفاعی رساند، حرکت کنیم مشکلات اقتصادی ما هم مرتفع می‌شود.

۲۰۲/۲۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس