تاریخ انتشار: ۱۴ آبا ۱۳۹۴

شبکه خبری “سی بی سی” کانادا با انتشار این خبر افزوده است:”دردناک تر آن است که نشریه داعش تمام اثار او را انتخاب و با اصلاحات از طریق فوتوشاپ و دستکاری در عکس های اولیه، آن ها را متتشر کرده است”.

این شبکه خبری اشاره می کند که مک کارتی عکس های مذکور را برای یک پروژه هنری تحت عنوان اسباب بازی جنگ تهیه کرده بود که بررسی آن چه در زندگی کودکان در یک منطقه جنگی می گذرد پرداخته است.

“برایان مک کارتی” عکاس است. او به تازگی متوجه شده که اثار هنری اش توسط نشریه “دابق” ارگان رسمی اطلاع رسانی و تبلیغات داعش انتخاب شده اند بدون آن که نامی از وی در آن نشریه به میان آید و در واقع، نوعی سرقت اثری هنری توسط داعشی ها صورت گرفته است.

، شبکه خبری “سی بی سی” کانادا با انتشار این خبر افزوده است:”دردناک تر آن است که نشریه داعش تمام اثار او را انتخاب و با اصلاحات از طریق فوتوشاپ و دستکاری در عکس های اولیه، آن ها را متتشر کرده است”. این شبکه خبری اشاره می کند که مک کارتی عکس های مذکور را برای یک پروژه هنری تحت عنوان اسباب بازی جنگ تهیه کرده بود که بررسی آن چه در زندگی کودکان در یک منطقه جنگی می گذرد پرداخته است در حالی که داعشی ها از این تصاویر به نفع خود استفاده کرده اند.

برایان مک کارتی اشاره کرده که در عکس هایش سوختن اتوبوس، احاطه شدن انسان ها از موشک و سربازان پلاستیکی هدف قرار گرفته همگی در قالب اسباب بازی به تصویر کشیده شده بودند. او در این باره گفته است:”این عکس ها براساس تجارب من از زندگی کودکان در فلسطین اشغالی و لبنان تهیه شده بودند”.

این شبکه خبری اشاره می کند که اقدام اخیر داعش نشان می دهد که علاوه بر جنایات ضد انسانی، آن گروه از سرقت اثار هنری نیز برای اهداف شوم تبلیغاتی خود بهره می گیرد.

برچسب ها: برچسب‌ها
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس