تاریخ انتشار: ۱۵ مرد ۱۳۹۴
محققان عنوان کرده اند؛

در مطالعه ای جدید به بررسی نقش انواع مواد شیمیایی پرمصرف در بروز سرطان پرداخته شده است.

به گزارش گذارنیوز، یک گروه ۱۷۴ نفره از دانشمندان جهان در یک پژوهش به بررسی ارتباط بین ترکیبات مواد شیمیایی پرکاربرد و گسترش روزافزون سرطان پرداختند. در این مطالعه ۸۵ ماده شیمیایی که در رده مواد سرطان‌زا برای انسان در نظر گرفته نشده است انتخاب و ۵۰ نوع مکانیسم مرتبط با سرطان به واسطه قرار گرفتن در معرض این مواد در محیط زندگی شناسایی شد.

تشکیل این گروه جهانی به دلیل نگرانی‌هایی که از دیرباز درباره اثرات ترکیب و افزودن مواد شیمیایی در امور روزمره وجود دارد صورت گرفت و در آن دانشمندانی از ۲۸ کشور جهان در رابطه با آنچه تاکنون درباره مواد شیمیایی و همه انواع سرطان شناخته شده است به تبادل نظر پرداختند.

بر اساس این پژوهش، ترکیبات مواد شیمیایی خودشان برای انسان مضر نیستند و انباشته شدن آنها در بدن انسان، سبب بروز سرطان می‌شود و ممکن است همین امر دلیل افزایش روزافزون این بیماری در سراسر جهان باشد.

دانشمندان در این مطالعه برآورد کردند که از هر ۵ نوع سرطان یکی می‌تواند به مواد شیمیایی پرکاربرد ارتباط داشته باشد. با جمعیت انسانی که هر روزه در معرض مواد شیمیایی قرار دارند، درک بهتر اثرات آنها برای کاهش میزان ابتلا به سرطان در سراسر جهان ضروری است.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس