تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] رئیس مرکز بهداشت مهاباد گفت: طرح سرشماری جمعیت‌شهری در زمینه طرح تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت از ۲۳ شهریور آغاز شده و تا پایان مهر ادامه دارد. کریم علیزاده‌آذر در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در مهاباد گفت: هدف از سرشماری ارائه خدمات مراقبتی در تمام مناطق شهری مهاباد براساس بسته طرح تحول نظام […]

[ad_1]

رئیس مرکز بهداشت مهاباد گفت: طرح سرشماری جمعیت‌شهری در زمینه طرح تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت از ۲۳ شهریور آغاز شده و تا پایان مهر ادامه دارد.

کریم علیزاده‌آذر در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در مهاباد گفت: هدف از سرشماری ارائه خدمات مراقبتی در تمام مناطق شهری مهاباد براساس بسته طرح تحول نظام سلامت است.


وی افزود: در قالب این طرح ۱۱۰ پرسشگر و مأموران سرشماری اطلاعات جمعیتی ۱۷۰ هزار نفر شهروند مهابادی را در قالب ۴۱ هزار خانوار جمع‌آوری می‌کنند و تاکنون ۲۶ هزار خانوار با جمعیت ۱۰۴ هزار نفری توسط پرسشگران مرکز بهداشت مهاباد سرشماری شده‌اند.


علیزاده‌آذر خاطرنشان کرد: در جریان سرشماری پرسشگران با در دست داشتن کارت شناسایی معتبر به محل سکونت خانوار مراجعه و اطلاعات جمعیت‌شناسی آنها را در فرم سرشماری ثبت کرده و یا فرم مربوط به آنها تحویل و ظرف ۴۸ ساعت بایستی به نزدیک‌ترین مرکز و یا پایگاه سلامت تحویل دهند و سپس این اطلاعات وارد سامانه یکپارچه بهداشتی (سیب)می‌شود.


وی افزود: این اطلاعات به منظور انجام مراقبت‌های اولیه سلامت و خدمت‌رسانی بهتر به مردم عزیز بر اساس گروه‌های سنی مختلف(کودکان، نوجوانان، جوانان، میانسالان، سالمندان و زنان باردار) است.


رئیس مرکز بهداشت مهاباد در ادامه گفت: در مجموع ۷ مرکز و ۸ پایگاه سلامت در سطح شهر مستقر هستند و خدمات اولیه به صورت جامع به مرکز و حاشیه شهر ارائه می‌کنند و در این زمینه کیفیت و کمیت خدمات مد نظر است.


وی در پایان از شهروندان خواست به منظور همکاری با پرسشگران و مأموران سرشماری با در دست داشتن شناسنامه تمامی افراد خانوار و کارت ملی زمینه همکاری را فراهم کنند.

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس