تاریخ انتشار: ۲۵ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] آبگیری سد “رودبار لرستان” امروز با حضور وزیر نیرو در شهرستان الیگودرز استان لرستان آغاز می‌شود. به‌گزارش ایلنا، آبگیری سد رودبار لرستان با حضور “حمید چیت‌چیان” وزیر نیرو، “سیدمحمدرضا رضازاده” مدیرعامل شرکت آب و نیرو، پیمانکاران و مجریان طرح رودبار لرستان و تنی چند از مقامات محلی آغاز می‌شود. طرح سد و […]

[ad_1]

آبگیری سد “رودبار لرستان” امروز با حضور وزیر نیرو در شهرستان الیگودرز استان لرستان آغاز می‌شود.

به‌گزارش ایلنا، آبگیری سد رودبار لرستان با حضور “حمید چیت‌چیان” وزیر نیرو، “سیدمحمدرضا رضازاده” مدیرعامل شرکت آب و نیرو، پیمانکاران و مجریان طرح رودبار لرستان و تنی چند از مقامات محلی آغاز می‌شود.


طرح سد و نیروگاه رودبار لرستان در فاصله ۱۰۰ کیلومتری جنوب شرقی شهرستان الیگودرز بر روی رودخانه رودبار از سرشاخه‌‏های دز در حال اجراست.


بدنه این سد از نوع خاکی با هسته رسی بوده و از معدود سدهایی از این نوع بوده که در دره ‌ای تنگ و باریک احداث شده است.


حجم بدنه سد حدود ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار مترمکعب، طول تاج ۱۸۵ متر، ارتفاع از پی ۱۵۵ متر، عرض تاج ۱۵ متر و حجم مخزن آن ۲۲۸ میلیون مترمکعب است. همچنین از ویژگی های عمده سد و نیروگاه رودبار لرستان استفاده از توپوگرافی منطقه برای تولید برق است؛ به نحوی که علاوه بر ارتفاع آب داخل مخزن، ۳۰۰ متر هم از اختلاف ارتفاع ناشی از توپوگرافی منطقه استفاده شده و ارتفاع آب روی توربین‌ها حدود ۴۲۵ متر است.


تاکنون حدود ۱۶۷۴ میلیارد تومان برای این طرح هزینه شده و پیش‌بینی می‌شود هزینه اجرای کامل طرح به ۲۰۰۰ میلیارد تومان برسد.


 

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس