تاریخ انتشار: ۰۸ اسف ۱۳۹۴

سخنگوی وزارت کشور با بیان این که تا به این لحظه میزان مشارکت مردم در انتخابات حدود ۶۰ درصد بوده است گفت: بنا بر قانون باید صحت انتخابات تمامی حوزه های کشور به تایید شورای نگهبان برسد.

به گزارش”گذارنیوز”  حسینعلی امیری سخنگوی وزارت کشور با تشریح آخرین نتایج انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری اظهار کرد: از ۵۱ هزار و ۷۰۴ شعبه اخذ رأی در سراسر کشور کار شمارش آراء در ۴۲ هزار و ۱۶۱ شعبه اخذ رأی در مورد مجلس شورای اسلامی به اتمام رسیده است و همچنین کار شمارش آراء مجلس خبرگان در ۴۴ هزار و ۶۴۷ شعبه پایان یافته است.
وی تصریح کرد: براساس آخرین آماری که به دست ستاد انتخابات کشور تا لحظاتی قبل رسید بیش از ۳۲ میلیون نفر در انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی شرکت کردند که این آمار قطعی نیست و در ساعات آینده با شمارش سایر شعب اضافه می‌شود.
سخنگوی وزارت کشور افزود: در تعدادی از حوزه ها تقریبا کار شمارش آرا نهایی شده و در بقیه جاهایی که نهایی نشده، کار شمارش آراء ادامه دارد و در حال هماهنگی با شورای نگهبان هستیم که امیدواریم در ساعات آتی در جاهایی که نتیجه کاملا قطعی شده و مورد تایید هیات های نظارت شورای نگهبان در استان‌ها قرار گرفته به تدریج به اطلاع مردم برسد.
امیری تاکید کرد: کار شمارش آراء در تهران کماکان ادامه دارد و در تعدادی از کلان‌ شهرها به مرحله دوم می رود، زیرا ملاک انتخاب برابر قانون اخذ یک چهارم آراء صحیح است و کسی که بتواند یک چهارم آراء صحیح را به خود اختصاص دهد منتخب محسوب می‌شود.
وی در پایان اظهار کرد: بنابر قانون باید صحت انتخابات کلیه حوزه های کشور به تایید شورای نگهبان برسد که مرحله بعدی است و اطلاع رسانی آن یعنی تایید صحت انتخابات کشور توسط شورای نگهبان اعلام می‌شود.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس