تاریخ انتشار: ۱۶ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] سخنگوی وزارت امور خارجه ضمن محکوم کردن حملات تروریستی روز دوشنبه در منطقه «کراده» بغداد در عراق و شهر کابل در افغانستان که به کشته و زخمی شدن ده‌ها تن از مردم بی‌گناه در این دو کشور منجر شده است، با مردم و دولت‌های این دو کشور ابراز همدردی کرد. به گزارش ایسکانیوز بهرام […]

[ad_1]

نشست خبری سخنگوی وزارت امور خارجه

سخنگوی وزارت امور خارجه ضمن محکوم کردن حملات تروریستی روز دوشنبه در منطقه «کراده» بغداد در عراق و شهر کابل در افغانستان که به کشته و زخمی شدن ده‌ها تن از مردم بی‌گناه در این دو کشور منجر شده است، با مردم و دولت‌های این دو کشور ابراز همدردی کرد.

به گزارش ایسکانیوز بهرام قاسمی خاطرنشان کرد: ریشه و تفکر واحد حاکم بر گروه‌های تکفیری ـ تروریستی، ثبات و امنیت کشورهای این منطقه را نشانه رفته و در میان سکوت و بی‌تفاوتی جامعه بین‌المللی هر روز جان صدها تن از مردم بی‌گناه کشورهای منطقه را می‌گیرند.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان افزود: مادامی که جامعه بین‌المللی اراده لازم و واقعی برای شناسایی ریشه‌های تروریسم تکفیری ـ وهابی نداشته باشد و کشورهای حامی این گروه‌های تروریستی را مجبور به پاسخگویی و قطع حمایت‌های خود از این گروه‌ها نکند، اقدامات خشونت‌طلبانه و تروریستی آنان ادامه خواهد داشت و جهانیان هر روز شاهد آلام و رنج مردم بی‌گناه و بی‌پناه این کشورها خواهند بود.

وی گفت: هشدار می‌دهیم هر روز تأخیر در علاج این بیماری بدخیم باعث همه‌گیر شدن و سرایت آن به تمام نقاط جهان و ایجاد چالش‌های جدی‌تر و خطرناک‌تر خواهد شد که البته آن زمان اقدام برای درمان آن دیر خواهد بود.

قاسمی بار دیگر از جامعه جهانی اعم از کشورها و سازمان‌های بین‌المللی خواست به وظایف و مسوولیت‌های قانونی و بین‌المللی و رسالت انسانی و اخلاقی خود در مبارزه واقعی و عملی با تهدید ضد بشری تروریسم عمل کنند و تا زمان باقی است به بی‌تفاوتی خود نسبت به این جنایات و کشورهای حامی این گروه‌ها پایان دهند.

۲۰۵/۲۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس