تاریخ انتشار: ۱۳ مرد ۱۳۹۵

سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان این که مسئولیت وقوع فاجعه دردناک منا در سال گذشته، متوجه مسئولین ناکارآمد دولت عربستان است گفت: آنها باید به طور جدی در این زمینه پاسخگو باشند. به گزارش ایرنا از مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امور خارجه، بهرام قاسمی امروز -چهارشنبه- در پاسخ به سؤال خبرنگاری […]


سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان این که مسئولیت وقوع فاجعه دردناک منا در سال گذشته، متوجه مسئولین ناکارآمد دولت عربستان است گفت: آنها باید به طور جدی در این زمینه پاسخگو باشند.

به گزارش ایرنا از مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امور خارجه، بهرام قاسمی امروز -چهارشنبه- در پاسخ به سؤال خبرنگاری در خصوص نامه ۱۲۰ خانواده شهدای فاجعه منا به وزیر امور خارجه کشورمان ، ضمن ابراز همدردی مجدد با خانواده کلیه شهدای این حادثه دردناک خاطر نشان ساخت: وزارت امور خارجه مسئولیت پیگیری سیاسی و حقوقی بین المللی این فاجعه را در دستور کار داشته و دارد.

قاسمی تاکید کرد: وزارت امور خارجه تمام توان خود را برای احقاق حقوق مادی و معنوی خانواده شهدای این حادثه بکار گرفته است. 

قاسمی با تاکید بر اینکه در پی گیری فاجعه منا، سه اصل حکمت، عزت و مصلحت سرلوحه کار وزارت امور خارجه است، تصریح کرد: در این رابطه تمامی سفارتخانه های جمهوری اسلامی ایران، با جدیت و بر اساس دستورالعمل های صادره از سوی وزیر امور خارجه برای تحقق این هدف فعال شده اند. 

وی افزود: همچنین موضوع از سوی نمایندگان جمهوری اسلامی ایران در اکثر مجامع بین المللی مطرح و پیگیری شده است. 

قاسمی گفت: در این چارچوب، علاوه بر طرح موضوع در سازمانهای بین المللی، استفاده از مشورت حقوقدانان برجسته داخلی و بین المللی برای احراز مسئولیت دولت عربستان، همواره مورد توجه بوده و تلاش های لازم در این زمینه ادامه دارد.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی افزود: همان گونه که امت اسلامی به خوبی آگاهند، بی تردید مسئولیت وقوع این فاجعه دردناک متوجه مسئولین ناکارآمد دولت عربستان است و آنها باید به طور جدی در این زمینه پاسخگو باشند. 

وی همچنین تصریح کرد: وزارت امور خارجه با هماهنگی و همکاری با دیگر نهادهای ذیربط در دو قوه مجریه و قضائیه، طی برگزاری جلسات متعدد، به بررسی ابعاد حقوقی و چگونگی بهره گیری از ظرفیت های قضایی- حقوقی در سطوح مختلف ملی و بین المللی پرداخته و این روند همچنان با محوریت ستاد پیگیری فاجعه منا که در معاونت کنسولی، امور مجلس و ایرانیان این وزارتخانه تشکیل شده است، مورد توجه می باشد. منبع:عصر ایران

۰۰

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس