تاریخ انتشار: ۲۳ فرو ۱۳۹۵

بیست و پنجمین نشست خبری حسین نوش آبادی سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دوشنبه ۲۳ فروردین در محل سالن جلسات شورای فرهنگ عمومی برگزار شد.

به گزارش “گذارنیوز” و به نقل از صدای ایران  نوش آبادی درباره «محمدرضا شجریان» گفت: «باید دنبال سلامتی و بهبودی ایشان بود مسئله سلامتی ایشان مهمتر از دادن مجوز یا ملاقات است. همه هنرمندان کشور عزیزند خصوصا هنرمندانی که حقی به گردن موسیقی سنتی ایران دارند امیدواریم سلامتی خود را بازیابند فکر نمی‌کنم ایشان نیاز به کمک ارشاد برای تامین هزینه ها داشته باشد. مسایل دیگری وجود دارد که خود ایشان هم می‌توانند نقش مهمی برای بازگشت به عرصه موسیقی کشور ایفا کنند.»
وی همچنین درباره تغییر مدیر عامل رودکی گفت: «بحث برکناری شایعه است و تا به حال خبر موثقی را نشنیدم و اطلاعات دقیقی تا الان ندارم، من هم این خبر را شنیده‌ام اما بیشتر شبیه شایعه است.»
حسین نوش آبادی در بخش دیگری از نشست خود درباره «خانه موسیقی» گفت: «خانه موسیقی جایگاه روشن و تثبیت شده‌ای دارد، نباید با نگاه بدبینانه به هم نگاه کنیم و باید تبادل و تعامل ایجاد شود. باید مسائل ریز و جزئی و اختلافات کوچک را بپذیریم اما بحث نگران‌کننده‌ای وجود ندارد؛ ضمن اینکه برکناری مدیرعامل رودکی شایعه‌ است.»
سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، استعفای علی رهبری را بر اساس دیدار او با وزیر ارشاد منتفی دانست و تصریح کرد: «اختیار تام و کامل برای ارکستر به ایشان داده شده است. هزینه های بسیاری شد که وی مدیریت ارکستر سمفونیک بر عهده گیرد بنابراین این هزینه‌ها نباید از بین رود. هیچکس در کار هنری وی مداخله نخواهد کرد و مسایل اداری و مالی در جای خود پیگیری می‌شود و وی مدیریت ارکستر سمفونیک را بر عهده خواهد داشت.»

برچسب ها: برچسب‌ها,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس