تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] معاون وزیر خارجه روسیه با انتقاد شدید از موضع‌گیری واشنگتن در قبال مسکو، آن را به مثابه حمایت از تروریسم دانست. به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، «سرگئی ریابکوف» معاون وزیر خارجه روسیه با اشاره به سخنان مقام‌های آمریکا درباره نقش روسیه در تحولات سوریه اعلام کرد که مسکو از لحن تهدیدآمیز  واشنگتن […]

[ad_1]

معاون وزیر خارجه روسیه با انتقاد شدید از موضع‌گیری واشنگتن در قبال مسکو، آن را به مثابه حمایت از تروریسم دانست.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، «سرگئی ریابکوف» معاون وزیر خارجه روسیه با اشاره به سخنان مقام‌های آمریکا درباره نقش روسیه در تحولات سوریه اعلام کرد که مسکو از لحن تهدیدآمیز  واشنگتن درباره تحولات سوریه خشمگین است.


وی تصریح کرد که مسکو، این موضع‌گیری را به مثابه حمایت از تروریسم تلقی می‌کند.


ریابکوف افزود که از دیدگاه کرملین، این سخنان صرفا در فضایی احساسی بیان شده است.


این مقام روس افزود که پیشنهاد آمریکا برقراری آتش‌بس هفت روزه در سوریه برای روسیه غیر قابل قبول است و مسکو در عوض خواستار برقراری آتش‌بش انسان‌دوستانه ۴۸ ساعته در شهر حلب است.


بر اساس این گزارش، مقام‌های وزارت خارجه آمریکا اعلام کرده‌اند که واشنگتن به مسکو هشدار داده‌ است، «در صورت ادامه حملات و بمباران شدید حلب که با حمایت مستقیم روسیه انجام می‌شود»، مذاکرات با آن کشور در مورد جنگ داخلی سوریه را متوقف خواهد کرد.


طبق اعلام وزارت خارجه آمریکا، «جان کری» وزیر خارجه این کشور، در گفت‌وگویی تلفنی با همتای روسی خود «سرگئی لاوروف»، روسیه را مسئول استفاده از بمب‌های بشکه‌ای و حملات در حلب دانسته‌است.


آمریکا هشدار داده که خود را آماده می‌کند در صورت ادامه حملات، به تعاملات و مذاکرات دوجانبه پایان دهد.


واشنگتن اعلام کرده است که همکاری مشترک آمریکا و روسیه که جان کری ماه‌ها از آن دفاع کرده بود در صورتی‌که « روسیه تدابیر فوری برای پایان دادن به حمله به حلب و توقف خصومت‌ها اتخاذ نکند»، متوقف خواهد شد.


 


 


 

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس