تاریخ انتشار: ۱۰ ارد ۱۳۹۵
لاریجانی در یادداشتی در فضای مجازی:

علی لاریجانی در یادداشت کوتاهی که تحت عنوان «شلوغ‌بازی و انقلابی‌گری» در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرده است، دیانت و خردمندی را مبنای اصلی انقلاب دانست و ستایش «شلوغ‌بازی» به‌جای «انقلابی‌گری» را بزرگترین ظلم به انقلابیون عنوان کرد. رئیس مجلس شورای اسلامی نوشت: برخی افراد، اقدامات تند و احساسی، که غالباً با نوعی بی‌انضباطی و […]

علی لاریجانی در یادداشت کوتاهی که تحت عنوان «شلوغ‌بازی و انقلابی‌گری» در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرده است، دیانت و خردمندی را مبنای اصلی انقلاب دانست و ستایش «شلوغ‌بازی» به‌جای «انقلابی‌گری» را بزرگترین ظلم به انقلابیون عنوان کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی نوشت:

برخی افراد، اقدامات تند و احساسی، که غالباً با نوعی بی‌انضباطی و بی‌عقلی همراه است را، چون از سرِ درد و اخلاص و احساس مسئولیت برای انقلاب صورت می‌گیرد، به عنوان انقلابی‌گری، یا ستایش می‌کنند و یا رفتار آنان را قابل اغماض می‌پندارند و این بزرگ‌ترین ظلم به انقلابیون است.

مبنای اصلی انقلابیون دیانت و خردمندی بود که توانستند با پیش‌بینی درست حوادث و با توکل به خداوند و رعایت اخلاق و انصاف به پیروزی برسند. احساسات، اگر پشتوانه یک فعل سیاسی عقلانی باشد و تا جایی که در چارچوب اخلاق باشد، شور انگیز و بخشی از حرکت آفرینی در تفکر انقلابی است، اما احساسات غیرمتکی بر عقلانیتِ سیاسی، کوراندیشی است که غالباً نه ره به جایی می‌برد و نه در جاده اخلاق طی طریق می‌کند.

رهبر معظم انقلاب در ۲۵ تیر ۱۳۸۶ فرمودند:

«بعضی‌ها تصور می‌کنند انقلابی‌گری، یک حرکت انقلابی، یعنی حرکت بی‌انضباطِ همراه با شلوغی، سردرگمی و بی‌نظمی! می‌گویند آقا، آن‌ها انقلابی بود و تمام شد! این، غلط است. مطلقاً در ذات تحرک انقلابی، اغتشاش و بی‌نظمی نیست. بعکس، انضباط انقلابی از محکم‌ترین و قوی‌ترین انضباط‌هاست. انضباطی که ریشه از ذهن انسان، از دل انسان، از ایمان انسان می‌گیرد، بهترین انضباط‌ها را دارد.»

برچسب ها: برچسب‌ها
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس