تاریخ انتشار: ۲۰ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] متولد ساراگوسای کلمبیا اکنون ۳۳ سال سن دارد و مشخص بود که المپیک ریو می‌تواند پایان راه این اسطوره باشد. اشک‌های یک ورزشکار خستگی ناپذیر و امیدوار روی زانوهایش می‌چکید، او پس از فتح طلای ریو، از ورزش حرفه‌ای خداحافظی کرد. به گزارش “ورزش سه” و به نقل از فارس، حکایت قهرمانی یک وزنه‌بردار […]

[ad_1]

متولد ساراگوسای کلمبیا اکنون ۳۳ سال سن دارد و مشخص بود که المپیک ریو می‌تواند پایان راه این اسطوره باشد.

اشک‌های یک ورزشکار خستگی ناپذیر و امیدوار روی زانوهایش می‌چکید، او پس از فتح طلای ریو، از ورزش حرفه‌ای خداحافظی کرد.

به گزارش “ورزش سه” و به نقل از فارس، حکایت قهرمانی یک وزنه‌بردار کلمبیایی پس از پرده برداری از حقایق زندگی او خیلی زود به یک داستان تراژیک در المپیک ۲۰۱۶ ریو تبدیل شد. 

 

اسکار فیگروآ وزنه‌بردار قدرتمند کلمبیایی سال‌ها پیش در حال تمرین و آماده‌سازی برای درخشش در رقابت‌ها دچار آسیب‌دیدگی هولناکی شد که تا مرز بی‌حسی کامل دست پیش رفت. خلاصه ماجرا آن که پزشکان معتمد و کادر پزشکی کمیته ملی المپیک وی را از ادامه ورزش حرفه‌ای حتی فعالیت روزانه منع کردند و می‌توان گفت برای او نسخه‌ای پیچیدند که منجر به استراحت مطلق می‌شد. اسکار اما آنقدر تلاش کرد و آنقدر روش‌های مختلف را برای بازگشت به زندگی طبیعی امتحان کرد تا بالاخره راهی رقابت‌های جهانی شد. 

 

 

متولد ساراگوسای کلمبیا اکنون ۳۳ سال سن دارد و مشخص بود که المپیک ریو می‌تواند پایان راه این اسطوره باشد. 

 

ستاره  ۶۲- کیلوگرم وزنه‌برداری جهان مدال طلای پان آمریکن ۲۰۰۰۸، برنز ۲۰۱۵ هیوستون  ۲۰۱۳ جهانی را در کارنامه خود یدک می‌کشد. 

 

در المپیک ۲۰۱۲ لندن مدال نقره را در گردن آویخت اما باز هم عقب‌نشینی نکرد و تصمیم گرفت برای طلای ریو خیز بردارد. او بالاخره به این هدف رسید و در شرایطی طلای ریو ۲۰۱۶ را فتح کرد که قرار بود در چنین روزهایی از روی تخت بیمارستان شاهد بازی‌های المپیک باشد.

 

اسکار بعد از بالابردن وزنه منجر به قهرمانی و فتح مدال طلا کفش‌های خود را از پا درآورد و به آهن سرد تکیه داد. اشک‌های او برای اهالی وزنه‌برداری قابل پیش‌بینی بودند و به این ترتیب یک اسطوره به صورت رسمی اعلام بازنشستگی کرد.

 

مصدومیت‌های کوچک و بزرگ از ناحیه پا، دست راست، کمر و حتی گردن نتوانستند مقابل این ورزشکار مانع‌تراشی کنند. 

[ad_2]

منبع:عصر ایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس