تاریخ انتشار: ۱۱ مرد ۱۳۹۴
نونهالان فوتبال ایران به اوج رسیدند.

مهدی مهدوی کیا حالا از اعتبار اسمش استفاده می کند تا نونهالان فوتبال ایران را به اوج برساند.

به گزارش گذار نیوز ، مهدی مهدوی کیا بدون شک یکی از ستارهای تاریخ فوتبال ایران است؛ مردی که سال ها در فوتبال اروپا حضور داشت و اسیر حاشیه های فوتبالیست های داخلی نشد. او خیلی راحت می توانست بعد از کنار گذاشتن فوتبال، به کادر فنی تیم های لیگ برتری برود اما ترجیح داد در رده های پایه کار کند، جایی که خودش از همان جا به بالاترین سطح فوتبال اروپا رسید.
مهدوی کیا که هنوز ارادتش را به علی دوستی، مربی سال های دور خود از دست نداده، به کنار این مربی قدیمی فوتبال ایران رفت و با تاسیس آکادمی کیا، این فرصت را برای نونهالان جنوب شهر تهران ایجاد کرد تا خودشان را نشان بدهند و اگر استعدادی دارند، کشف شود.
کیا تعدادی از بچه های با استعداد جنوب شهر تهران را جمع کرد و به نروژ برد تا در نروژ کاپ خودشان را نشان دهند. تیم کیا عالی کار کرد و تا فینال پیش رفت. اما در فینال نتیجه را واگذار کرد و به نایب قهرمانی رسید. طبیعی بود بازیکنان تیم کیا که چند حریف خود بیش از ۱۰ گل زده بودند، به این نایب قهرمانی راضی نباشند و اشک بریزند.

خود مهدوی کیا بارها چنین لحظاتی را تجربه کرده است. نمونه اش در جام ملت های آسیا ۲۰۰۷ بود که وقتی پنالتی را از دست داد، قلعه نویی به سمتش رفت و او را دلداری داد. البته مهدوی کیا یک تفاوت بزرگ با این بچه ها دارد. اینکه وقتی او ۱۱ سالش بود، کسی چنین فرصتی در اختیارش نگذاشت که بتواند چنین تجربه ای داشته باشد. اما حالا مهدی از برند اسمش و اعتبارش استفاده می کند تا بچه های با استعداد بتوانند این لحظات تلخ و شیرین را حس کنند و وقتی به ۲۰ سالگی می رسند، پخته و حرفه ای باشند.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس