تاریخ انتشار: ۱۶ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] بعضی از ستاره‌ها به دلیل مصدومیت شانس حضور در المپیک را از دست دادند و برخی دیگر موفق به کسب سهمیه نشدند و نام تعدادی دیگر از این ستاره‌ها هم از لیست بازیکنان حاضر دراین تورنمنت خط خورده. به گزارش خبر ورزشی؛ بیش از ۱۰ هزار ورزشکار در رقابت‌های المپیک ۲۰۱۶ ریودوژانیرو شرکت می‌کنند […]

[ad_1]

بعضی از ستاره‌ها به دلیل مصدومیت شانس حضور در المپیک را از دست دادند و برخی دیگر موفق به کسب سهمیه نشدند و نام تعدادی دیگر از این ستاره‌ها هم از لیست بازیکنان حاضر دراین تورنمنت خط خورده.

به گزارش خبر ورزشی؛ بیش از ۱۰ هزار ورزشکار در رقابت‌های المپیک ۲۰۱۶ ریودوژانیرو شرکت می‌کنند و البته در بین این افراد، نام عده‌ای از ستاره‌های ورزش دنیا خالی خواهد بود. بعضی از این ستاره‌ها به دلیل مصدومیت شانس حضور در المپیک را از دست دادند و برخی دیگر موفق به کسب سهمیه نشدند و نام تعدادی دیگر از این ستاره‌ها هم از لیست بازیکنان حاضر دراین تورنمنت خط خورده. عده‌ای از ورزشکاران هم به خاطر ترس از ویروس زیکا، عطای حضور در المپیک را به لقایش بخشیدند. اینها بزرگترین غایبان المپیک ریو به حساب می‌آِیند:

* خاویر گومس نویا: نفر اول دنیا در رشته مسابقات سه‌گانه (تریاتلون)، خاویر گومس نویاست که به دلیل مصدومیت شانس حضور در المپیک را از دست داد. او اخیراً از روی دوچرخه زمین افتاد و با شکستگی بازوی چپ روبه‌رو شد. او تنها اسپانیایی بزرگ غایب در این تورنمنت نخواهد بود و نامش را در کنار مارک گاسول و سانچو لیتل می‌بیند.

* راجر فدرر: ستاره صاحب‌نام دنیای تنیس بعد از انجام عمل جراحی بر روی زانویش در اوایل سال جاری میلادی، تا پایان این فصل از میادین به دور است و برای رسیدن به اوج آمادگی تلاش خواهد کرد.

* آلبرتو کنتادور: دوچرخه‌سوار سرشناس اسپانیایی به خاطر دو پارگی در عضلات دوقلو و چهارسر ران، شانس حضور در مسابقات المپیک ریو را از دست داد.

* سزار سیه‌لو: سزار سیه‌لو، شناگر برزیلی که قهرمان المپیک و جام‌جهانی‌ در رشته ۵۰ متر آزاد است، در مسابقات انتخابی برزیل، در رتبه سوم قرار گرفت و نتوانست سهمیه حضور در المپیک ریو را کسب کند.

* بکله: فدراسیون دوومیدانی اتیوپی، نام بکله، دونده سرشناس ۵۰۰۰ و۱۰ هزار متر را در لیست دوندگان این تیم برای شرکت در المپیک ریو قرار نداد. دلیل آن هم عدم تکمیل پروسه انتخابی المپیک است.

* ماریا شاراپووا: تنیسور سرشناس روسیه‌ای در اوایل سال جاری میلادی به خاطر مثبت اعلام شدن تست دوپینگش با محرومیتی دو ساله روبه‌رو شد و بدین ترتیب او را نیز در المپیک ریو دوژانیرو نخواهیم دید.

* یلنا ایسینبایووا: قهرمان پرتاب نیزه روسیه، یکی دیگر از غایبان بزرگ مسابقات ریو است. او هم به دلیل مثبت اعلام شدن تست دوپینگش شانس حضور در این تورنمنت را از دست داده است.

* کری و جیمز: دو ستاره بزرگ NBA یعنی استفان کری و لبرون جیمز ترجیح دادند تا از خانه مسابقات بسکتبال ریو را دنبال کنند چرا که بعد از پشت سر گذاشتن فصلی سخت و نفسگیر، توان کافی برای حضور در این تورنمنت را نداشتند.

* رونالدو و مسی: این دو ستاره دنیای فوتبال هم می‌توانستند مثل نیمار در المپیک حضور بیابند ولی بعد از حضور در یک تورنمنت نفسگیر در طول تابستان برای تیم‌های ملی‌شان، انرژی حضور در ریو را نداشتند. مسی در المپیک۲۰۰۸ پکن مدال طلای این تورنمنت را فتح کرده بود.

*سیمونا هالپ: تنیسور شماره ۳ رنکینگ بانوان، از ترس ویروس زیکا به برزیل سفر نکرد. میلوس رائونیک (فینالیست اخیر مسابقات ویمبلدون)، توماس بردیچ، دومینیک تیم و ویکتوریا آزارنکا هم با دلیلی مشابه درالمپیک حضور نخواهند یافت.

* روری مک لروی: روری مک لروی، جیسون دی، داستین جانسون و جوردن اشپیت، از گلف‌بازهای سرشناس دنیا هستند که از ترس ویروس زیکا، بیخیال حضور در مسابقات المپیک شدند.

[ad_2]

منبع:عصر ایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس