تاریخ انتشار: ۱۳ خرد ۱۳۹۵
روحانی در مرقد امام(ره):

رئیس جمهور با بیان اینکه در سال ۹۳ و ۹۴ قدرت سیاسی‌مان را به رخ جهانیان کشیدیم، افزود: با مقاومت ملت و زبان سیاسی و حقوقی، توانستیم سایه شوم جنگ را از سر مردم دور کنیم.

به گزارش “گذارنیوز”، حجت‌الاسلام حسن روحانی در مراسم سالگرد رحلت امام خمینی (ره) در حرم مطهر امام راحل،‌ اجتماع مردم در کنار مرقد مطهر امام را به معنای پیوند مستحکم امام و امت دانست که در طول ۲۷ سال گذشته این عشق مردم به امام روز به روز بیشتر شده است.
به گفته وی، امام در دورانی که مستکبران جهان و به ویژه آمریکا به دنبال تحقیر فرهنگی و سیاسی مردم ایران بودند، گفت: در آن دورانی که کمتر کسی باور می‌کرد که با یک نهضت و قیام می‌توان یک رژیم چند هزار ساله را سرنگون کرد، امام از روز اول به راه و مقصدش و پیروزی این راه مطمئن بود. او شخصیتی بود که از هیچ کس و در هیچ شرایطی از هیچ قدرتی نترسید.
اهم سخنان وی از این قرار است:
** وقتی امام خمینی(ره) را سحرگاه ۱۵ خرداد به سمت تهران و به سمت زندان می‌بردند، افراد دستگیرکننده را در مسیر دلداری می‌داد و می‌گفت نترسید خطری برای شما نیست. این امام با این شهامت و شجاعت و با آن قدرت و جایگاه علمی بود.
** اگر امام فقیه عالی‌مقام نبود و اگر فیلسوفی بلندمرتبه و عارف به‌حق و آگاه به زمان نبود، چطور می‌توانست یک رهبر نهضت عادی نظریه‌پرداز باشد و راه و مسیر دینی را برای مردم مشخص کند.
**اولین میراث بزرگ امام برای ملت ایران و برای جهان اسلام انقلاب اسلامی بود، نظریه او در خصوص انقلاب اسلامی نه شباهتی به انقلاب فرانسه داشت و نه شباهتی به انقلاب اکتبر شوروی سابق، او انقلابش با انگیزه دینی و ایمانی مردم و با هدف استقلال‌طلبی، آزادی‌خواهی و دین‌باوری بود، انقلاب اسلامی او بااخلاق و ادب توأم بود. او در انقلاب اسلامی خود باورش به لطف خدا و توکلش به حق بود و حسن ظنی که به پروردگار همواره و اعتمادی که به مردم داشت.
**آنچه انقلاب اسلامی را پیروز کرد، سرمایه معنوی و ایمان، سرمایه اجتماعی و اعتماد بین راهبری و مردم و سرمایه انسانی، علم و دانش و آشنایی به جهان و علوم دینی و اسلامی بود.
** امام با روش و شیوه‌ای که در دوران رهبری خود داشت، گاهی سکوت معنادار، گاهی فریاد، گاهی نصیحت و گاهی دعوت مردم به نهضت و قیام و حرکت در خیابان‌ها، اما درعین حال امام انقلابی‌ترین و در عین حال اخلاقی‌ترین مسیر را برای هدایت به آرمان‌هایی که از آن ملت بزرگ ایران بود، برگزید و انتخاب کرد و توانست از طریق تسخیر قلوب مردم نهضت را به پیش برد.
**در کجای تاریخ رهبری همچون امام را سراغ دارید که وقتی وارد کشور می‌شود، میلیون‌ها نفر به استقبالش بروند و آنگاه که او را بدرقه می‌کنند با عشقی پرشورتر او را تا آرامگاه ابدی‌اش مشایعت کنند.امام در مسیر انقلاب جاذبه‌اش آنچنان بود که همه را در مسیر انقلاب جذب کرد. امام آنچنان که در برخی انقلاب‌های جهان شاهد هستیم، حمام خون به راه نینداخت و نزدیک‌ترین افراد و نهادها را به رژیم گذشته قدم به قدم جذب کرد و آنچنان هاضمه‌ای را برای انقلاب درست کرد که توانست همه را به سمت فرهنگ انقلابی جذب کند. به باور و اعتقاد همه آنها رساند که اگر شما پیرو قرآن و اسلام باشید، آقایی‌تان در دنیا هم بیش‌تر خواهد بود.
**در سال ۹۳ و ۹۴ قدرت سیاسی‌مان را به رخ جهانیان کشیدیم و و با مقاومت ملت و زبان سیاسی و حقوقی، منطق‌مان را به دنیا نشان دادیم و به خوبی از حقوق ملت دفاع کردیم و توانستیم سایه شوم جنگ را از سر مردم دور کنیم و تحریم ظالمانه و دیوار و زنجیرهای تحریم را در هم بشکنیم.
**{با اشاره به نحوه تعامل حضرت امام خمینی (ره) با دنیا} امام خمینی(ره) در کنار انقلابی‌گری‌های بزرگ، غیورمندانه و عزتمندانه تعامل حکیمانه با جهان را نیز طراحی کردند.
** امروز از امام(ره) سه میراث انقلاب اسلامی، نظام جمهوری اسلامی و رهبری ولایت فقیه به یادگار مانده است که باید در حفظ و حراست از آن‌ها کوشا باشیم.
**ملت ایران حقوق خود را در مجامع بین المللی به رسمیت شناساند تا آنها به این حقوق اعتراف کنند و مردم ایران توانستند دیوار تحریم های ظالمانه را در هم بشکنند.
** دیگران حق فروش نفت، تجارت و معاملات بانکی را از ما (ملت ایران) گرفته بودند و می خواستند ملت را در برابر توطئه های صهیونیسم و استکبار تسلیم کنند، اما ملت ایران با هدایت های رهبری و سرداران میدان دیپلماسی توانست پیروزی سیاسی و پس از آن پیروزی اقتصادی را به ارمغان آورد.  امام (ره)، نظامی را در اختیار ما گذاشت که باید روز به روز آن را کارآمدتر کنیم و به جهانیان نشان دهیم که مسیر جمهوری اسلامی همان مسیر اسلام است.
** اگر همه متحد و پشت سر رهبری حرکت کنیم، مسیر ما سهل است و دشواری ها از سر راه برداشته خواهد شد.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس