تاریخ انتشار: ۰۹ دی ۱۳۹۴
یک روز پس از انتشار خبر ردصلاحیت آیت الله هاشمی،

پس از آنکه روز گذشته یک سایت خبری گمنام، برای جذب مخاطب از رد صلاحیت آیت الله هاشمی رفسنجانی خبر داد، صبح امروز خبرگزاری رسمی صداوسیما از رد صلاحیت قدرت الله علیخانی در استان قزوین خبر داد!

پس از آنکه روز گذشته یک سایت خبری گمنام، برای جذب مخاطب از رد صلاحیت آیت الله هاشمی رفسنجانی خبر داد، صبح امروز خبرگزاری رسمی صداوسیما از رد صلاحیت حجت الاسلام قدرت الله علیخانی در استان قزوین خبر داد!
به گزارش “گذارخبر”  ؛ در این خبر آمده که «خبرگزاری صدا و سیما-قزوین؛صلاحیت حجت الاسلام قدرت اله علیخانی برای راهیابی به مجلس دهم در نخستین گام رد شد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما شنیده ها به نقل از اطرافیان وی حاکی است صلاحیت علیخانی برای حضور در عرصه انتخابات رد شده است. حجت الاسلام علیخانی معروف به «شیخ قدرت» شاخص ترین اصلاح طلب استان قزوین است که در دوره های ششم و هفتم نماینده مردم بوئین زهرا و آوج و در دوره هشتم نیز نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی بود؛ هم اکنون وی مشاور رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام است.»
نکته حائز اهمیت در این مورد این است که در شرایطی که هنوز بررسی صلاحیت ها به مراحل جدی خود نرسیده و اساساً هنوز شورای نگهبان مشغول بررسی صلاحیت ها نشده، سایت رسمی صداوسیما بر چه اساسی چنین ادعایی را مطرح کرده است؟
سایت صداوسیما: شیخ قدرت رد صلاحیت شد! /
گرچه به نظر می رسد انتشار این خبر براساس سلیقه شخصی دشمنان و مخالفان حجت الاسلام علیخانی در قزوین منتشر شده است، اما خوب است آقای سرافراز رییس سازمان صداوسیما پاسخ دهند ، جدا از آنکه چنین اقدامی، خلاف شرع و قانون است و زمینه ساز تنش و تشنجن را فراهم می سازد، آیا ایشان از انتشار چنین اخباری مطلعند یا زیر مجموعه ایشان، بدون اطلاع مافوق، سعی کرده منویات گروهی و باندی خود را به نام «صداوسیما» به خورد مخاطب دهد؟ آیا با توجه به اینکه هنوز فصل تبلیغات انتخاباتی آغاز نشده ،نقد و حتی تخریب و هجمه به رقیب، قانونیست؟!
از سوی دیگر، فرماندار شهرستان قزوین با تاکید بر اینکه بررسی صلاحیت‌ها از ۵ دی ماه آغاز شده است، گفت: این بررسی ها تا ۱۵ دی ماه ادامه دارد و جواب نهایی به کاندیدا داده خواهد شد.
فرماندار قزوین با رد ادعای خبرگزاری صداوسیما با تاکید بر اینکه بررسی صلاحیت‌ها از ۵ دی ماه آغاز شده است، گفت: این بررسی ها تا ۱۵ دی ماه ادامه دارد و جواب نهایی به کاندیدا داده خواهد شد.
فرماندار شهرستان بویین زهرا با قاطعیت این خبر را رد کرد و گفت: هنوز بررسی صلاحیت ها انجام نشده و انتشار این خبر کذب محض است.
ارسلان قاسمی در ادامه با بیان اینکه تا این لحظه جواب استعلام کاندیداها از وزارت کشور به دست ما نرسیده است، عنوان کرد: چنین اخباری شایعه بوده و قابل پیگیری از مراجع قضایی است.
فرماندار شهرستان بویین زهرا افزود: هیات اجرایی انتخابات تاکنون بررسی بر صلاحیت داوطلبین را تکمیل نکرده است و هرگونه خبری مبنی بر تایید و یا رد صلاحیت کاندیداها صحت ندارد.
وی تصریح کرد: تشویش اذهان عمومی و انتشار اخبار تایید نشده موجب تضییع حقوق کاندیدا شده و رفتار پسندیده ای نیست و انتظار می رود خبرگزاری که با بودجه دولتی اداره می شود به شایعات دامن نزند.
شنیده های خبرنگار «انتخاب» از پیگیری های قضایی حجت الاسلام قدرت الله علیخانی در این زمینه حکایت دارد.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس