تاریخ انتشار: ۱۹ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: سال گذشته ۱۵۰ هزار خانواده با احترام از پوشش کمیته امداد خارج شدند و گفتند که می‌خواهیم روی پای خودمان بایستیم. به گزارش ایسنا، پرویز فتاح در سی‌ و چهارمین دوره اردوهای دانش‌آموزی و دانشجویی استان‌های کشور در مجتمع فرهنگی آیه‌های مشهد با بیان اینکه ما تولیدکننده فقر […]

[ad_1]

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: سال گذشته ۱۵۰ هزار خانواده با احترام از پوشش کمیته امداد خارج شدند و گفتند که می‌خواهیم روی پای خودمان بایستیم.

به گزارش ایسنا، پرویز فتاح در سی‌ و چهارمین دوره اردوهای دانش‌آموزی و دانشجویی استان‌های کشور در مجتمع فرهنگی آیه‌های مشهد با بیان اینکه ما تولیدکننده فقر نیستیم، اظهار کرد: متاسفانه فقر در جایی دیگر تولید می‌شود و تازه پس از ایجاد آن، وارد عمل می‌شویم؛ امیدواریم نظام به جایی برسد که دیگر فقر تولید نشود. 

وی ادامه داد: در سال گذشته ۱۵۰ هزار خانواده با احترام و عزت از پوشش کمیته امداد خارج شدند و گفتند ما دیگر نمی‌خواهیم تحت پوشش کمیته امداد باشیم، بلکه می‌خواهیم روی پای خود بایستیم.

فتاح خطاب به مددجویان، اضافه کرد: شما می‌توانید زندگی را احیا کنید، امام(ره) فرمودند کار کمیته امداد، مدد به حیات است؛ مدد به زندگی شرافتمندانه است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) با بیان اینکه کمیته امداد بخشی از ماموریت سازمان تامین اجتماعی را انجام می‌دهد، گفت: تمام کارمندان کشور تحت پوشش کمیته امداد هستند و اگر دولت یک ماه حقوق‌شان را ندهد، دچار مشکل می‌شوند.

فتاح با اشاره به اتفاقات منطقه، خاطرنشان کرد: انقلاب اندک و ساده به دست نیامده که آن را از دست بدهیم، شهادت‌ها، جانبازی‌ها و فداکاری‌ها پای این انقلاب بوده و به فضل الهی و بدون تردید تمام اتفاقات منطقه به نفع نظام اسلامی رقم خواهد خورد و اگر کسی به این امر شک کند، باید در ایمان خود تجدید نظر کند.

وی افزود: هنوز مومنان پای کارند و دعای مستمندان و دعای ایتام پای این انقلاب است. تردید نکنید پیروزی از آن ملت ایران است، اما طول می‌کشد، نق و نوق دارد، استرس دارد، فشار دارد، تحریم دارد، اما در نهایت پیروزیم و به فضل الهی آینده امیداورکننده خواهد بود.

فتاح یکی از ماموریت‌های کمیته امداد را کمک به ازدواج عنوان کرد و گفت: ما خوشحالیم که در سال گذشته نزدیک به ۱۰۰ هزار نفر جهیزیه و کمک به ازدواج دریافت کردند، با قاطعیت می‌گویم، اشتباه است اگر کسی برای ازدواج محاسبه کند و ابتدا به فکر کسب درآمد و کار باشد. 

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) اضافه کرد: البته کمیته امداد نیز باید با برنامه‌تر و وسیع‌تر به عرصه بیاید و کمک کند. این کمک و جهیزیه سطح کار ماست و عمق هم ندارد و باید به سمت احیای امر خدا و ازدواج گام برداشت.

در ادامه محسن مسعودیان راد، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان رضوی نیز در این مراسم، با بیان اینکه در تابستان امسال ۱۵ هزار و ۳۰۰ تن از دانش‌آموزان و دانشجویان تحت عنوان اردوهای رهپویان ولایت به مشهد سفر کردند، اظهار کرد: از این تعداد ۷۸۰۰ دانش‌آموز و ۷۵۰۰ دانشجو بودند که در چهار اردوگاه در مشهد مستقر شدند.

وی ادامه داد: مجموعا ۲۱ دوره اردوی دانش‌آموزی و ۱۳ دوره اردوی دانشجویی در اردوگاه‌ها برگزار شده و ۴۴۰ ساعت دوره آموزشی در محورهای مختلف برای دانش‌آموزان و دانشجویان ارائه شده است.

مسعودیان راد با اشاره به اینکه امسال رویکرد اردوها زیارتی و تمرکز اردوها در مشهد است، گفت: ۱۶۰ دوره تشرف به حرم مطهر با تاثیرپذیری بالا و ۱۶۰ نوبت اطعام از غذای حرم برای شرکت‌کنندگان این اردوها در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس