تاریخ انتشار: ۲۰ اسف ۱۳۹۴

وزیر امور خارجه ایران که از کارکشته و شناخته شده ترین دیپلمات‌های کشور در سطح جهان است و حتی کسینجر« وزیر سابق خارجه آمریکا» از او به عنوان دشمن قابل احترام یاد می‌کند

به گزارش “گذارنیوز”  بدون شک می‌توان محمد جواد ظریف را چهره نود و چهارمین سال شمسی دانست. دیپلماتی که طی دو سال گذشته در صدر اخبار ایران و جهان بوده است و تمام توجهات را به خود جلب کرده است. چهره‌ی کاریزمای او با آن لبخندهای همیشگی، ظریف را تبدیل به یکی از متفاوت ترین سیاستمداران ایرانی کرده است و می‌شود گفت که او تبدیل به قهرمان ملی ایران شده است.

وزیر امور خارجه ایران که از کارکشته و شناخته شده ترین دیپلمات‌های کشور در سطح جهان است و حتی کسینجر« وزیر سابق خارجه آمریکا» از او به عنوان دشمن قابل احترام یاد می‌کند.

ایرانیان سال‌ها بود یا یک سیاستمدار چنین رابطه‌ای نداشتند و ظریف توانست پروژه قهرمان سازی در ایران را احیا کند. از همان روزهای نخست وزیر خارجه تبدیل به محبوب ترین وزیر کابیه یازدهم شد. طرفداران دولت به دلیل عملکرد او در مذاکرات هسته‌ای سخت دلبسته این دیپلمات سابق شده‌بودند و عملکرد او را ستایش می‌کردند.

طرفداران دولت تدبیر و امید ظریف را مهم ترین وسیله تحقق شعار روحانی در مورد پرونده هسته‌ای می‌دانند. او توانست با فراهم آوردن زمینه رسیدن به یک توافق بزرگ و پذریش حق هسته‌ای ایران از سوی کشورهای غربی، گام بلندی را در تحقق اهداف دولت تدبیر و امید بردارد. این تلاش‌ها سبب شد، که موجی از امید را در میان ایرانیان ایجاد شود و زمینه ماندگار شدن ظریف در تاریخ ایران فراهم شود. فضای مجازی در ماه‌های اخیر پر است از مدح‌هایی که در رثای دیپلمات خندان ایران نوشته می‌شود و او را ناجی این روزهای ایران معرفی کنند.

ظریف اما طی دوسال گذشته مخالفین جدی را نیز با خود داشت که در فضای سیاسی ایران آنها را « دلواپس» می‌نامیدند. آنها ظریف را یک قهرمان ملی نمی‌دانستند و اعتقاد داشتند او در برابر دشمن کوتاه آمده است و سعی می‌کردند به هر بهانه‌ای این معنا را به مردم القا کنند.

رای مردم در انتخابات هفتم اسفند « نه» به مخالفان ظریف بود. مردم وزیر خارجه ایران را به عنوان قهرمان ملی دوست دارند و به کسی اجازه نمی‌دهند چهره‌ این قهرمان ملی تخریب شود. مردم با رای خود در انتخابات مجلس دهم قسمت دوم پازل برجام را تکمیل کردند تا مجلسی تشکیل شود که بتواند برجام را به فرجام خود برساند.

سال ۹۴ قطعا سال ظریف است. سالی که با ارده‌ای روحانی و اجرایی ظریف، پرونده ۱۳ ساله هسته‌ای ایران به پایان رسید و قفل تحریم‌ها شکست. در سال ۹۵ می‌شود بذرهای امیدی که در سال ۹۴ با درایت روحانی و ظریف ریخته شد را برداشت کرد. سال ۹۵ سال رونق اقتصادی است. 

برچسب ها: برچسب‌ها, ,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس