تاریخ انتشار: ۰۳ خرد ۱۳۹۵

یک اتفاق یک رویداد یک حادثه خوش باید در یک روز خاص اتفاق دهد تا بیاد ماندنی و ماندگار شود تا هر بار در گذر ایام تکرار و رسیدن به آن روز آن را خاص و مهم جلوه دهد به حدی که از شوق تکرار خاطره اش اشک شادی در چشمانت حلقه زند و برای همه ایرانیان آن روز آزادی خرمشهر است.

به گزارش‌‌‌‌‌“گذارنیوز” به نقل از ایرنا، آزادی خرمشهر هر چند یکی از اتفاقات مهم و بیاد ماندنی دوران هشت ساله جنگ تحمیلی است اما از نظر حفظ خاک و آزادی قطعه ای از سرزمین میهن دارای اهمیت و ارزش ویژه ای است.
در این خاک متبرک در این سرزمین خون و قیام در این منطقه جنگی چه تن ها که بی جان نشد و چه سرها که از تن جدا نشد، چه عزیزان که پرپر نشدند و چه خانواده ها که داغ عزیز ندیدند اما آنچه این روز را ارزشمند و بیاد ماندنی می کند پیروزی و نتیجه تلاش و خون های ریخته شده بر زمین خونین شهر است.
هنوز به این دیار که پا می گذاری بوی همدلی و مهربانی، عشق و دلدادگی به میهن، آزادی و استواری ایمان سربازان خمینی(ره) مشامت را از عطر پایمردی و مقاومت پر می کند.
هنوز گذر این همه سال نتوانسته که شوق لحظه آزادی خاک سرزمین ایمان را کمرنگ کند و باز در ورق تقویم روزگار سوم خرداد است که حدیث عشق و ایمان در ذهن متبلور می شود و شوق شادی امام (ره)، دل های ما را شاد و لب های مان را خندان می کند.
سوم خرداد است و تکرار همه حماسه های مقاومت و دلیری رزمندگان اسلام جوان دیروز و نام آوران امروز.
سوم خرداد روز غرور ملی و افتخار آفرینی همه شهدا و جانبازان و رزمندگان و ایثار گرانی است که بهای آزادی میهن را با سپر قرار دادن خود در برابر گلوله دشمن پرداختند.
سوم خرداد روز تجلی عشق و ایمان و همدلی روز اتحاد و دلاور مردی و روز اقتدار تک تک ایرانیان است که برای همیشه در تاریخ پر افتخار این انقلاب برگ زرینی از خود به یادگار گذاشته اند تا سال ها، قرن ها و تا پایان تاریخ همه از شمیم دل انگیر آزادی و پیروزی خرسند شوند.
یاد شهدای هشت سال دفاع مقدس همه دلاور مردان و تک تک کسانی که حماسه جاودانه سوم خرداد را رقم زدند گرامی باد.
۷۱۷۷/۹۰۰۲

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس