تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۴

دبیرکل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات با بیان افزایش استعمال دخانیات در میان قشر جوان و تحصیلکرده گفت: ایرانی ها سالانه ۵۵ تا ۶۰ میلیارد نخ سیگار دود می کنند.

به گزارش “گذارخبر”  محمدرضا مسجدی با استناد به آخرین آمارهای ارائه شده در زمینه مصرف سیگار افزود: ۲۵ تا ۲۷ درصد مردان بالای ۱۵ تا ۱۶ سال و ۳٫۵ تا چهار درصد زنان در کشور سیگار می کشند.
وی ادامه داد: همچنین همراه با افزایش سطح سواد در قشر جوان و تحصیلکرده، مصرف سیگار بویژه در زنان تحصیلکرده نیز افزایش یافته و جایگزین کردن چیزی به جای سیگار در باور زنان نسبت به مردان بسیار سخت تر است.
مسجدی اعلام کرد: در راستای آموزش به کودکان و نوجوانان اولین گردهمایی همیاران سلامت را با حضور بازیگران محبوب کودکان و نوجوانان در کنار بعضی از بازیگران سینما و تلویزیون در جهت آموزش زیان های استعمال دخانیات به نوجوانان ۱۰ تا ۱۷ سال، نهم مهر ماه در سالن ورشو برگزار خواهیم کرد.
وی ادامه داد: این همایش بمنظور گرد هم آوردن نوجوانانی است که از سن خردسالی جهت آموزش نسبت به مبارزه با استعمال سیگار و مواد دخانی و چگونگی «نه گفتن» به آن در بزرگسالی در مرکز فرآموز جمعیت در گذشته آمده و امروز با استفاده از آموزش های لازم تجربیات نوجوانی خود را با یکدیگر به اشتراک خواهند گذاشت.

برچسب ها: برچسب‌ها
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس