تاریخ انتشار: ۲۵ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] مدیر جهاد کشاورزی شاهین‌دژ گفت: سالانه ۱۸ هزار تن شیر در این شهرستان تولید می‌شود.  سعید خدایی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در شاهین‌دژ با بیان این مطلب اظهار کرد : ۱۴ هزار راس دام سنگین و ۲۱۰ هزار راس دام سبک در شهرستان شاهین‌دژ وجود دارد. وی با اشاره به تولید […]

[ad_1]

مدیر جهاد کشاورزی شاهین‌دژ گفت: سالانه ۱۸ هزار تن شیر در این شهرستان تولید می‌شود.

 سعید خدایی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در شاهین‌دژ با بیان این مطلب اظهار کرد : ۱۴ هزار راس دام سنگین و ۲۱۰ هزار راس دام سبک در شهرستان شاهین‌دژ وجود دارد.


وی با اشاره به تولید شیر در شاهین‌دژ، تصریح کرد: سالانه میزان تولید شیر در این شهرستان ۱۸ هزار تن است که روانه بازار مصرف این منطقه می‌شود.


مدیر جهاد کشاورزی شاهین‌دژ با اشاره به تولید ۱۵ هزار تن شیر گوسفند در این شهرستان، اعلام کرد: چهار هزار و ۱۰۰ تن گوشت قرمز در این منطقه تولید می‌شود.


این مسئول با اشاره به پرورش شیر گاوی در شاهین‌دژ، اذعان داشت: هم‌اکنون ۳۰ واحد صنعتی پرورش گاو شیری در این شهرستان به فعالیت می‌پردازد که ظرفیت این واحدهای شیری یک هزار و ۳۷۰ راس دام است.


خدایی با اشاره به تولید شیر در این ۳۰ واحد شیری، افزود: سالانه از این واحدهای صنعتی پرورش گاو شیری ۱۰ هزار تن شیر تولید می‌شود.


وی با اشاره به صادرات فرآورده‌های محصولات دامی در شاهین‌دژ، یادآور شد: محصولات دامی علاوه بر تامین نیاز شهرستان در حدود ۳۰ درصد از این محصولات به شهرستان‌ها و استان‌های همجوار صادر می‌شود.


مدیر جهاد کشاورزی شاهین‌دژ با اشاره به برنامه‌ریزی این معاونت، اضافه کرد: اصلاح نژاد دام‌های کم تولید و جایگزین کردن آنها با دام‌های پربازده، بهسازی و نوسازی جایگاه دام روستایی به منظور افزایش راندمان تولید از برنامه‌های این مدیریت است.


این مسئول با اشاره برنامه‌های در دست اقدام، تصریح کرد: احداث واحدهای گاوداری شیری با ظرفیت بیش از ۱۰۰ راس، اصلاح ساختار فیزیکی و بهینه‌سازی مصرف انرژی در مرغداری‌ها از برنامه‌ها و اولویت‌های در دست اقدام در شهرستان شاهین‌دژ است.


خدایی با بیان اینکه شهرستان شاهین‌دژ در تولید گوشت قرمز رتبه ششم و گوشت سفید رتبه ۱۲ استانی را به خود اختصاص داده، اذعان داشت: این شهرستان در تولید شیر رتبه ۱۰ استانی را داراست.


وی با بیان اینکه یک واحد کارخانه خوراک دام در این شهرستان به فعالیت می‌پردازد، اعلام کرد: میزان ظرفیت سالانه این واحد خوراک دام ۲۰ هزار تن است.

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس