تاریخ انتشار: ۱۳ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] کمیته تحقیقات سازمان ملل در مورد نقض‌های حقوق بشر در سوریه امروز (چهارشنبه) اعلام کرد که داعش به ارتکاب جنایت های وحشیانه از جمله قتل عام اسیران از اقلیت ایزدی ادامه می‌دهد. به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، این کمیته در بیانیه‌ای به مناسبت دومین سالگرد حمله وحشیانه داعش در […]

[ad_1]

کمیته تحقیقات سازمان ملل در مورد نقض‌های حقوق بشر در سوریه امروز (چهارشنبه) اعلام کرد که داعش به ارتکاب جنایت های وحشیانه از جمله قتل عام اسیران از اقلیت ایزدی ادامه می‌دهد.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، این کمیته در بیانیه‌ای به مناسبت دومین سالگرد حمله وحشیانه داعش در حق ایزدی‌ها در سنجار در شمال عراق اعلام کرد، بیش از ۳۲۰۰ کودک و زن از اقلیت ایزدی همچنان در چنگال داعش گرفتار هستند و در معرض خشونت‌هایی قرار دارند که در ذهن نمی‌گنجد.

این کمیته تاکید کرد که بیشتر ایزدی‌های به اسارت گرفته شده در سوریه هستند و تروریست‌های داعش دست به تجاوزهای جنسی در حق دختران نوجوان می‌زنند و افراد نوجوان را مجبور می‌کنند تا در کنار آنها بجنگند و در همین حال، هزاران تن از مردان و نوجوانان ایزدی از افراد مفقود الاثر هستند.

این کمیته با درخواست از جامعه بین الملل برای حمایت و کمک به اقلیت ایزدی، از دادگاه کیفری بین المللی و دادگاه‌های ویژه خواست تا جنایت‌های داعش در حق ایزدی‌ها را بررسی کنند.

[ad_2]

منبع:عصر ایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس