تاریخ انتشار: ۳۰ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] دست‌کم ۱۳۰ تن در جریان حملات پاریس کشته و صدها تن دیگر زخمی شدند. حملات نایروبی هم که گروه “لشکر طیبه”، مستقر در پاکستان مسئولیت آن را پذیرفت، جان بیش از ۱۶۰ تن را گرفته بود. هجدهمین گزارش “تیم پشتیبانی تحلیلی و نظارت تحریم‌ها” به کمیته تحریم‌های القاعده و داعش شورای امنیت سازمان ملل […]

[ad_1]

دست‌کم ۱۳۰ تن در جریان حملات پاریس کشته و صدها تن دیگر زخمی شدند. حملات نایروبی هم که گروه “لشکر طیبه”، مستقر در پاکستان مسئولیت آن را پذیرفت، جان بیش از ۱۶۰ تن را گرفته بود.

هجدهمین گزارش “تیم پشتیبانی تحلیلی و نظارت تحریم‌ها” به کمیته تحریم‌های القاعده و داعش شورای امنیت سازمان ملل ارائه شد و در آن اعلام شد که رفتار عملیاتی داعش در زمان انجام حملات همزمان چندگانه نظیر حملات پاریس و بروکسل بررسی شد که این بررسی مشکلات جدی در خصوص واکنش‌های امنیتی را نشان داد. 

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری پی‌.تی‌.آی،کشورهای عضو توضیح دادند که تاکتیک‌های عامدانه‌ای وجود داشت تا هماهنگی و پاسخ هدفمند به تهدیدات مداوم خطرناک را دشوارتر کند. حملات تروریستی ۱۳ نوامبر ۲۰۱۵ در یک استادیوم ورزشی، چند رستوران و یک سالن کنسرت در پاریس به سبک حمله تروریستی سال ۲۰۰۸ بمبئی و نیز حمله تیراندازی به مرکز خرید نایروبی انجام شد.

در ادامه گزارش آمده است: حملات نوامبر در پاریس به سبک حملات بمبئی بود و همین نشان می‌دهد که تروریست‌ها قبلا سناریوهای حملاتی نظیر بمبئی هند و مرکز خرید “وست‌گیت” نایروبی را مطالعه کرده‌اند و یاد گرفتند که چگونه میزان تلفات را به حداکثر برسانند.

دست‌کم ۱۳۰ تن در جریان حملات پاریس کشته و صدها تن دیگر زخمی شدند. حملات نایروبی هم که گروه “لشکر طیبه”، مستقر در پاکستان مسئولیت آن را پذیرفت، جان بیش از ۱۶۰ تن را گرفته بود.

در گزارش مذکور می‌خوانیم: حملاتی نظیر آنچه در سالن تئاتر “باتاکلان” پاریس رخ داد، هدفش این بود که به سرعت، بالاترین میزان تلفات را ایجاد کند و لازم بود که نیروهای امنیتی سریعتر وارد عمل شوند. با این حال چنین سناریوهایی بخشی از واکنش استاندارد برخی از آژانس‌های مجری قانون در شرایط گروگانگیری نیست. به صورت سنتی، نیروهای امنیتی برای مذاکره با عاملان زمان می‌خرند تا آزادی گروگان‌ها را تضمین کنند

[ad_2]

منبع:عصرایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس